Od října 2016 do května 2017 se uskuteční jubilejní 20. ročník hudební přehlídky s názvem  Hudební setkání, jež nabídne posluchačům cyklus pěti koncertů hudby menšinových žánrů. Cílem projektu je za pomoci koncertů podporovat povědomí o rozdílných hudebních žánrech, kultivovat posluchače všech věkových kategorií a zároveň se pokusit podnítit zájem o tuto hudbu i mladé publikum.

 

Přehlídku Hudební setkání tvoří celkem pět koncertů, které se konají v průběhu divadelní sezóny, tedy od října do května a formálně jsou do dramaturgie řazena instrumentální i pěvecká vystoupení sólistů, hudby doplněné přednesem básní či výkladem o vzniku jednotlivých skladeb či životě hudebních skladatelů, komorních souborů, hudby s tancem a vzácně i větších orchestrálních těles.   

 

Všechny koncerty se uskuteční ve městě Varnsdorf, ve velkém sále Městského divadla a v akusticky velmi přívětivé aule SŠ a VOŠ Varnsdorf.

 

Program přehlídky:

 

CANTARINA CLARINETE

 

Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete propojuje hráčské kvality s pěveckým nadšením, proto název „zpívající klarinety“. Vokální zvuky a tóny klarinetu dokreslují výstižnost názvu, protože klarinet je znám svou nejbližší podobností k lidskému hlasu.  Zvuk klarinetu dokáže vystihnout takřka každou náladu, ať veselou či smutnou, cynickou, sarkastickou, hravou, žertovnou, romantickou, zasněnou. Program koncertu tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického i jazzového charakteru.

 

 

TANGO ARGENTINO

 

Program Tango argentino nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým mistrovstvím hudebním i tanečním. V Projektu se představí pětice vynikajících instrumentalistů Escualo quintetu, charismatická zpěvačka Gabriela Vermelho - držitelka ceny Alfréda Radoka a taneční pár studia Buenos Aires Tango nebo Tangueros.

 

 

ATLANTIS COLLEGIUM & JAN ŠŤASTNÝ

 

Atlantis Collegium představí v sestavě klavír, housle a zpěv průřez světovou vážnou hudbou od baroka po současnost. Mezi jednotlivými skladbami zazní poezie v podání herce Jana Šťastného.

 

 

CHANTAL POULLAIN

 

Chantal zpívá jednak svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Většina písní je ve francouzštině, koncertem provází mluveným slovem v češtině. Doprovází ji skupina Štěpána Markoviče (saxofon), dále Ondřej Kabrna (klavír), Matěj Černý (kontrabas).

 

 

PAVEL STEIDL

 

Koncert kytarového virtuosa Pavla Steidla. V jeho repertoáru se nachází skladby klasické kytarové hudby od nejstarší až po současnou a také jeho vlastní. Vystupuje ve známých koncertních sálech po celém světě a spolupracuje s řadou hudebních vydavatelství. Italský časopis Guitart jej roku 2003 zařadil mezi osm pozoruhodných kytarových interpretů.

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 20. listopadu bude zahájen předprodej těchto titulů: Perfect days, Sólo, Zora Jandová & Zdeněk Merta, La Traviata, O princezně, která ráčkovala a Pro tebe cokoliv.ČECHOMOR

V pondělí 13. listopadu byl zahájen předprodej vstupenek na koncert kapely Čechomor.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf