Od října 2016 do května 2017 se uskuteční jubilejní 20. ročník hudební přehlídky s názvem  Hudební setkání, jež nabídne posluchačům cyklus pěti koncertů hudby menšinových žánrů. Cílem projektu je za pomoci koncertů podporovat povědomí o rozdílných hudebních žánrech, kultivovat posluchače všech věkových kategorií a zároveň se pokusit podnítit zájem o tuto hudbu i mladé publikum.

 

Přehlídku Hudební setkání tvoří celkem pět koncertů, které se konají v průběhu divadelní sezóny, tedy od října do května a formálně jsou do dramaturgie řazena instrumentální i pěvecká vystoupení sólistů, hudby doplněné přednesem básní či výkladem o vzniku jednotlivých skladeb či životě hudebních skladatelů, komorních souborů, hudby s tancem a vzácně i větších orchestrálních těles.   

 

Všechny koncerty se uskuteční ve městě Varnsdorf, ve velkém sále Městského divadla a v akusticky velmi přívětivé aule SŠ a VOŠ Varnsdorf.

 

Program přehlídky:

 

CANTARINA CLARINETE

 

Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete propojuje hráčské kvality s pěveckým nadšením, proto název „zpívající klarinety“. Vokální zvuky a tóny klarinetu dokreslují výstižnost názvu, protože klarinet je znám svou nejbližší podobností k lidskému hlasu.  Zvuk klarinetu dokáže vystihnout takřka každou náladu, ať veselou či smutnou, cynickou, sarkastickou, hravou, žertovnou, romantickou, zasněnou. Program koncertu tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického i jazzového charakteru.

 

 

TANGO ARGENTINO

 

Program Tango argentino nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým mistrovstvím hudebním i tanečním. V Projektu se představí pětice vynikajících instrumentalistů Escualo quintetu, charismatická zpěvačka Gabriela Vermelho - držitelka ceny Alfréda Radoka a taneční pár studia Buenos Aires Tango nebo Tangueros.

 

 

ATLANTIS COLLEGIUM & JAN ŠŤASTNÝ

 

Atlantis Collegium představí v sestavě klavír, housle a zpěv průřez světovou vážnou hudbou od baroka po současnost. Mezi jednotlivými skladbami zazní poezie v podání herce Jana Šťastného.

 

 

CHANTAL POULLAIN

 

Chantal zpívá jednak svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Většina písní je ve francouzštině, koncertem provází mluveným slovem v češtině. Doprovází ji skupina Štěpána Markoviče (saxofon), dále Ondřej Kabrna (klavír), Matěj Černý (kontrabas).

 

 

PAVEL STEIDL

 

Koncert kytarového virtuosa Pavla Steidla. V jeho repertoáru se nachází skladby klasické kytarové hudby od nejstarší až po současnou a také jeho vlastní. Vystupuje ve známých koncertních sálech po celém světě a spolupracuje s řadou hudebních vydavatelství. Italský časopis Guitart jej roku 2003 zařadil mezi osm pozoruhodných kytarových interpretů.

MARTA KUBIŠOVÁ

Ve čtvrtek 13. dubna byl zahájen předprodej vstupenek na koncert Marty Kubišové.PLATBY VSTUPENEK ON-LINE

Vstupenky na pořady městského divadla lze nyní zakoupit on-line.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf