BLÍZKÁ SETKÁNÍ - Zdeněk Merta a Zora Jandová

Program vznikl během času a potkávání různých inspirací (folklór, vážná i populární hudba 20. století, šanson), je sestaven převážně z písňové autorské tvorby obou protagonistů a francouzských šansonů, které zpívala Edith Piaf.


KONCERT PRO DESET STRUN - Jaroslav Svěcený a Miloslav Klaus

Během koncertu zazní originální skladby pro kytaru a housle Nicoly Paganiniho, Maura Giulianiho a Filippa Gragnaniho. Dramaturgie večera je doplněna originálními úpravami skladeb Gabriela Fauré, Bohuslava Martinů a Bedřichy Smetany, či filmovou hudbou Johna Williamse.


JITKA ČECHOVÁ & JAN PÁLENÍČEK

Klavíristka Jitka Čechová a violoncellista Jan Páleníček představí svůj repertoár v tomto složení: Beethovenovy sonáty, Brahmsovy sonáty, Rachmaninova sonáta, Martinů sonáty a řadu dalších drobnějších kompozic z pera romantických a novodobějších skladatelů. Součástí programu budou také Chorálové variace Josefa Páleníčka v kombinaci s variacemi B. Martinů, které byly ještě nedávno pro pořadatele a publikum naprostým objevem. Na autenticitě pak přidává osobní vzpomínka na přátelství mezi B. Martinů a Jos. Páleníčkem, otcem violoncellisty. Večery budou zpestřeny průvodním slovem umělců, přibližujícím vznik děl a osobní pohledy na ně.


MUSICA DOLCE VITA – GALAKONCERT 10 LET S VÁMI

Daniela Demuth – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová – harfa
Na galakoncertu zazní nejúspěšnější skladby z desetiletého působení tria na hudební scéně.


CIMBÁLOVÁ MUZIKA MILANA BROUČKA

To nejlepší….

Cimbálová muzika se pod vedením Milana Broučka zaměřuje především na moravský, slovenský a maďarský folklór, doplněný cikánskými rytmy. Muzikanti se ovšem nebojí ani malých hudebních experimentů a s oblibou folklorní žánr překročí a zamíří třeba do klasické hudby nebo jazzu. Muziku hrající pod vedením Milana Broučka (houslista a zpěvák, člen Plzeňské filharmonie) tvoří Ondřej Pustějovský (housle, zpěv), Anton Masnica (akordeon, zpěv), Vojtěch Masnica (kontrabas, zpěv), Michal Vostrý (viola, zpěv) a Vlaďka Křenková (cimbál). 

 

Tento projek podpořil Státní fond kultury.

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 16. dubna bude zahájen předprodej vstupenek na představení FUK! (12. června od 19 hodin) a Jméno (20. června od 19 hodin).KYTIČKA PRO RODIČE

Akce DDM Kytička pro rodiče je zrušena (20. dubna od 16 hodin)THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

V pondělí 9. dubna bude zahájen předprodej vstupenek na kapelu The Plastic People of The Universe (16. května od 20 hodin v Lidové zahradě)


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf