Projekt Milujeme blues přináší nabídku velmi kvalitní profesionální hudby žánrově jasně vymezeného, tedy blues a jazz. Projekt je určen široké veřejnosti a realizace celého projektu proběhne ve městě Varnsdorf. Projekt nabídne celkem těchto pět koncertů:

 

Robby Marshall Quartet (USA/CZ) - 2. března 2017

 

Americký saxofonista Robby Marshall cestoval a nahrával s takovými veličinami jako jsou Bobby McFerrin, Michael Bublé, Tom Jones, Carlos Santana, Hugh Laurie, Dave Douglas, Nancy Wilson a mnoho dalších. V současné době je stálým členem kapely současné nejlepší jazzové zpěvačky, na světě, paní Cassandry Wilson. Hrál s ní ve slavném divadle Apollo v  New Yorku, na legendárním newportském jazzovém festivalu, italském Umbria Jazz Festival, a vystupoval s ní též ve slavném hudebním programu Austin City Limits.

Marshall se narodil se a vyrůstal v Kalifornii, po absolvování Thornton School of Music se stal aktivním kapelník a vyhledávaným sidemanem v oblasti Los Angeles. Jeho přítomnost na nově vznikající losangeleské jazzové scéně mu přinesla chválu kritiků i obdiv fanoušků. Týdeníkem LA Weekly byl prohlášen za "inovativního a vysoce vynalézavého" hráče roku. Kromě častých amerických a evropských turné s jazzovými veličinami si se svým kvartetem zahrál třeba i v Asii (Japonsko), na festivalu v Limě a festivalu de Carcassonne ve Francii. Na českém turné Robbieho doprovodí  hudebníci z jednoho z velkých zjevení loňského roku, tria Petra Beneše.

 

Parc X Trio (Kanada) – 20. dubna 2017

 

Parc X Trio je pianové jazzové trio, založené v kanadském Motrealu. Gabriel a Alex se potkali při svých studiích na místní univerzitě. Během jednoho roku se stali blízkými přáteli i sousedy v Park Extension, multikulturní čtvrti Montralu (odtud název kapely). Když totiž přišel čas, aby si hudebníci vybrali název skupiny, oba mladí muži se rozhodli vzdát hold své domovské základně… J  Parc X trio jsou držiteli Velké ceny (Grand Prix) na Montreal International Jazz Festival z roku 2010. Se svou hudbou procestovali celou Kanadu, USA, Mexiko a Evropu. Jsou známí nasazením a výbušností svých živých vystoupení, jakož i velkým kapelovým charisma.  Zvuk jejich nahrávek (6 alb!) je vždy syrový, bez dodatečných úprav a zachycuje jak jejich vášeň pro hudbu, tak ohromující muzikálnost.

Původně čistě akustické trio se postupně v plné síle ponořilo i do elektrického jazzrockového světa. Velké množství vlivů od bebopu přes indie-rock až po hip-hop  je smícháno dohromady třemi virtuózní hudebníky plynule a beze švů. Jejich láska k velkým melodiím a chytlavým rytmům činí jejich hudbu navýsost posluchačsky vstřícnou, jejich schopnost myslet společně jako jedna jednotka by mohla být považována za téměř telepatickou. Parc X Trio našlo svůj vlastní jedinečný hlas v jazzovém světě se zvukem silně ovlivněným rockem, uban beats (městskými beaty) a současným popem.

 

Cotton Wing (Polsko) – 18. května 2017

 

Historie polské bluesové kapely Cotton Wing sahá až do konce 90. let, kdy skupina tehdy velmi mladých nadšenců z přímořského Trojměstí začala hrát v Gdaňsku. Cotton Wing je rhythm & bluesová skupina dobře etablovaná jak na přímořské, tak celopolské bluesové scéně. Kapela sice zůstává věrná svým hudebním začátkům, ale postupně obohatila svůj repertoár o prvky funku a soulu.  Prostě klasické, velmi dobře zahrané rhythm & blues obohacené mixem rocku, funky a gospelu. Výhodou skupiny jsou vlastní skladby se soulovým přesahem, s poselstvím zemitosti, ryzí opravdovosti a dobré a vkusné zábavy. Soubor Cotton Wing vystupuje v současné sestavě již po mnoho let, je skvěle sehrán i sezpíván, získal mnohá polská bluesová ocenění a hrává často dlouhá a úspěšná turné v německy mluvících zemích. Objevil se mimo jiné i na prestižních bluesových festivalech Rawa Blues Festival, Jimiway, Bluesroads, Był sobie blues, Blues nad Bobrem a dalších.

 

 

Skety (ČR) – 29. červen 2017

 

Vokální sextet SKETY reprezentoval v roce 2014 Českou republiku na prestižní mezinárodní soutěži Vokal Total v rakouském Grazu. V kategorii "jazz" se těmto mladým zpěvákům podařilo obsadit 1. místo s cenou Warda Swingla. V konkurenci mnoha vokálních skupin z celého světa tak dokázali, že cesta, kterou nastoupili, má správný směr.

SKETY mnozí znají díky jejich účinkování při předávání Českých Lvů a Cen Anděl nebo ze společného účinkování na koncertech a albech Jany Kirschner či projektu Český kalendář.

Tento špičkový soubor, složený z mladých jazzmanů, si na domácí scéně již vydobyl dobré renomé a je pravidelně zván ke koncertování i studiové spolupráci. Skupina se již úspěšně prezentovala na poli mezinárodním, když vystoupila v rámci London A Cappella Festivalu, pořádaném věhlasnými Swingle Singers. Vokal Total je soutěž vokálních souborů, která se koná již čtrnáctým rokem a je jedním ze zásadních setkání v oblasti zpěvu "a cappella", tedy bez doprovodu nástrojů. Porota soutěže je takovým malým slovníčkem "kdo je kdo" v tomto žánru: Kim Nazarian (New York Voices), Anders Jalkéus (The Real Group), Andrea Figallo (The Wise Guys) a Matthias Becker jsou světoznámí mistři svého oboru. To dodává ocenění Sket vysokou váhu, stejně jako pozvání na festival na Tchaj-wanu v roce 2016.

 

Bex Marshall (UK) – 4. prosince 2017

 

Nositelka ocenění “British Blues Awards” Bex Marshall vyniká jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. Bex posunuje hranice blues, její písně byly opakovaně označovány britskou hudební kritikou jako “nadčasově, s občasnými doteky geniality”.  Koncertní nasazení Bex je pak hodnoceno doslova jako “hudební tornádo”.  Další její neoficiální přezdívkou je 1 st lady of the British Blus (první dáma britského blues).

Bex Marshall byla v roce 2015 nominována (mezi první tři umělkyně) v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. Na těch britských (“British Blues Awards”) získala v roce 2013 Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku.

 

Projekt podpořil Fond Ústeckého kraje.

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘEDPLATNÉ 2018/2019

Od 1. června je zahájen prodej předplatného na další sezonu.MIRAI

V předprodeji jsou vstupenky na koncert kapely Mirai (23. listopadu od 20 hodinv Lidové zahradě)ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 21. května bude zahájen předprodej vstupenek na představení Žena Vlčí mák s Hanou Maciuchovou.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf