LOVDRAHÁ LEGRACEŠTÍSTKO A POUPĚNKA - JEDEME NA VÝLETČESKÝ HONZAEVERYWHENMINDGAME -LÍBEZNÉ VYHLÍDKYELEKTROSWING PARTYMAREK NOVOTNÝ & EPOQUE QUARTETMICHAL DAVID S KAPELOU ANEB MEJDAN ROKU NA ZIMÁKU

LOV

23.1. 2019 v 19:00

vstupenky on line

DRAHÁ LEGRACE

29.1. 2019 v 19:00

vstupenky on line

ŠTÍSTKO A POUPĚNKA - JEDEME NA VÝLET

3.2. 2019 v 15:00

vstupenky on line

ČESKÝ HONZA

5.2. 2019 v 09:30 , 14:00

vstupenky on line

EVERYWHEN

6.2. 2019 v 19:00

vstupenky on line

MINDGAME -LÍBEZNÉ VYHLÍDKY

12.2. 2019 v 19:00

vstupenky on line

ELEKTROSWING PARTY

22.2. 2019 v 20:00

vstupenky on line

MAREK NOVOTNÝ & EPOQUE QUARTET

28.2. 2019 v 18:00

vstupenky on line

MICHAL DAVID S KAPELOU ANEB MEJDAN ROKU NA ZIMÁKU

4.4. 2019 v 19:00

vstupenky on line

RSS

Facebook

Představení

NJOREK + MALBROOK

sál Lidová zahrada

Vstupné: 100 Kč, důchodci, studenti a ZTP 70 Kč

10 let spolu

Koncert v rámci festivalu Kytara napříč žánry a společného narozeninového turné.

10 LET SPOLU – název společných koncertů je odvozen od desetileté existence skupin Malbrook a Njorek, ale také od desetiletého přátelství hudebníků obou zemí.

Malbrook – (D)
Wolfgang Meyering – mandola,flétna, perkuse, společně s přáteli z Bohuslänu z jižního Švédska a kolegy ze severu Německa založil v roce 2003 skupinu Malbrook. Dalšími současnými členy jsou Vivien Zeller – housle, zpěv a Ralf Gehler – dudy, zpěv. Hudebně vychází ze vzájemného kulturního ovlivňování severního Německa a jižní Skandinávie. V repertoáru mají kromě středověkých německých tradicionálů také neznámé dětské písně v rytmu polky a typické popěvky v doprovodu mandoly, flašinetu, německých a švédských dud, fléten a různých rytmických nástrojů. Skupina vydala dvě úspěšná CD „Malbrook“(2004) a „Qwade Wulf" (2008). V roce 2005 získalo CD „Malbrook“ cenu „RUTH“ v kategorii „Newcomer“ (nové projekty), je to cena pro nejlepší CD World Music v Evropě. Koncerty – Č R, Dánsko, Estonsko, Holandsko, Německo, Polsko, Rakousko, Švédsko, Švýcarsko.

Njorek – (CZ)
Skupina Njorek vznikla na jaře roku 2003 a hraje od listopadu ve složení Jaroslav „Olin“ Nejezchleba – violoncello, zpěv, Michal Müller – citera, zpěv a Stanislav Barek – kytara, zpěv. Hlavní myšlenkou vzniku skupiny bylo zúročení zkušeností Jaroslava Nejezchleby, neodmyslitelného člena skupin Marsyas a E.t.c z období, kdy byl členem cimbálové muziky „Písečan“. Moravské písničky se tak staly základem repertoáru skupiny. Všichni tři členové mají blízko k blues a rocku, proto nejsou skladby interpretovány v původní podobě, ale dle hudebního cítění muzikantů samotných. Prolínáním rozdílných hudebních stylů vznikají písničky s etnickými kořeny, které nejsou tak obvyklé na české (tedy ani na světové) hudební scéně. Na rozdíl od jiných skupin tohoto zaměření hraje skupina akusticky. Jejich CD s názvem „Njorek“ bylo nominováno na cenu Anděl v oblasti World Music. Koncerty – Belgie, Č R, Německo, Polsko, Rakousko, Rusko.

Njorek

Malbrook

-----

Koncert podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 17. prosince byl zahájen předprodej těchto titulů: Český Honza, Everywhen, Bianca Rose Trio, Marek Novotný & Epoque Quartet, Houpací koně a Elektroswing party.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf