Sezóna 2016-17

Středa
14.9. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

RUKOJMÍ BEZ RIZIKA

Marc Besson, ženami obdivovaný spisovatel červené knihovny, již delší dobu nemá o čem psát, proto se rozhodne, že spáchá sebevraždu. Jeho letitý přítel Luc ho navštíví a chce učinit totéž. Společná sebevražda se jeví jako ideální řešení. Plán jim však překazí trojice prchajících lupičů s plným pytlem peněz. Vtrhnou do bytu a překvapené sebevrahy zajmou jako rukojmí. Při pohledu na plný pytel peněz dostávají oba hrdinové znovu chuť do života a tvůrčí fantazie se Marcovi vrací právě včas.

Uvádí Agentura Harlekýn Praha.

Hrají: Václav Vydra, Jan Šťastný/Svatopluk Skopal, Jana Boušková/Jana Malá, Martin Zahálka/Martin Davídek, Lenka Zahradnická/Barbora Šťastná, František Skopal/Martin Zahálka ml.

Přeložené představení pro předplatitele skupiny "C" ze sezony 2015/2016.

Představení již proběhlo

Vstupné: 270, 260 a 240 Kč

Skupina "C" i volně


Čtvrtek
15.9. 2016

20:00 hod.


V pivovaru Kocour

STEVE CLARKE TRIO

Excelentní baskytarista Steve Clarke se po pěti letech znovu spojil s klávesistou Walterem Fischbacherem a bubeníkem Vajcem Deczim. Všichni tři se znají hráčsky i lidsky více než dokonale a vědí tedy, jak udělat pořádnou show.  Steve Clarke natočil jako lídr svých sestav 6 CD a cestuje po USA a Evropě už více než 15 let. Vystupoval po boku jazzových velikánů, jako jsou Mike Stern, Sherry Winston a Sam & Dave.  

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Pátek
16.9. 2016

12:00 hod.


Ve velkém sále divadla

LAKOMEC

Klasická komedie francouzského dramatika Moliéra.

Uvádí Hraničář Rumburk.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč

Pro školy
Biskupské gymnázium


Pátek
23.9. 2016

08:20 hod.
09:40 hod.
10:50 hod.


Ve velkém sále divadla

ŠKOLA Z MARSU

Koncert pro žáky 1. stupně základní školy.

Pronájem divadla.

Představení již proběhlo


Pátek
30.9. 2016

20:00 hod.


Hotel Rieger, Hirschfelde

INBAR FRIDMANN QUARTETT


MANDAVA JAZZ 2016

Po oslňujících úspěších v nejprestižnějších jazzových klubech Spojených států a na živé evropské jazzové scéně se izraelská umělkyně Inbar Fridmann ponořila do hlubin vlastního nahrávacího studia, aby vzápětí vzala útokem evropská jeviště s nejnovějším albem „Time-Quartett“. Písně tohoto kvartetu jsou plné lyriky a originálního jazzu a neustále v nich zaznívají tóny inspirované cestami po jižní Francii až k úpatím Pyrenejí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 9 € / 12 €


Sobota
1.10. 2016

19:30 hod.


Kronenkino Zittau

VOLKER HEUKEN SEXTETT / SIMON DENIZART TRIO

 

MANDAVA JAZZ 2016


VOLKER HEUKEN SEXTETT

Spolu s VH-Sextetem představí vibrafonista Volker Heuken svou portugalskou suitu, která posluchačům umožní přenést se do zcela nového světa. Jeho pestrobarevné, lyrické, energií nabité a místy i melodické kompozice, které se lehce zapamatují a nejdou z mysli, zachycují různá místa, atmosféru a emoce Portugalska. Dochází tak ke splynutí barev tónů klavíru a vibrafonu, dechové nástroje střídavě přecházejí mezi melodickou a doprovodnou linkou, zatímco basa a bicí doplňují svými svěžími groovy a instinktivní spontánností vřelý, různorodý zvuk tohoto ansámblu

 

SIMON DENIZART TRIO

Po dětství stráveném ve Francii se Simon Denizart vydal do světa, aby v Montréalu narazil na kontrabasistku Jeanne Corpataux a bubeníka Simona Bellemare. Stručně řečeno tak vzniklo uskupení SD3, které rychle vystoupalo až na samotný Olymp kanadského jazzu. Získalo cenu publika na Jazz Festivalu Rimouski 2014 a rádiem Canada je opěvováno coby „jazzový objev 2016-2017“. Ve své hudbě kombinuje velmi oduševněle jazz a world music a vytváří tak měkce melodický a zároveň silou a energií sršíci zvukový obraz.

Představení již proběhlo

Vstupné: 14 € / 18 €


Neděle
2.10. 2016

20:00 hod.


Kulturfabrik Mittelherwigsdorf

TRIOZEAN

 

MANDAVA JAZZ 2016

Od první noty až po poslední takt rozšiřuj seskupení okolo pianistky, skladatelky a zpěvačky Olgy Nowikowé, původem z Ruska, s notnou dávkou brilantnosti a lehkosti kaleidoskop tanga, rocku, popu, jazzu, folklóru a improvizace s využitím tradiční klavírní hry.


Představení již proběhlo

Vstupné: 9 € / 12 €


Pondělí
3.10. 2016

16:00 hod.


Schloss Heinewalde

DIXIELANDERS

 

MANDAVA JAZZ 2016

Jejich nezaměnitelný, jadrný a zároveň houpavě strhující zvuk v nás oživí atmosféru dynamického dixielandu 30. a 40. let. V samém středu jejich hudby se vyjímají vynikající vokální aranžmá se skvělými sólovými improvizacemi, a to vše v chicagském stylu s prvky harlemského jazzu. Radost a nadšení, se kterými tito ostřílení jazzmani plynule a s elánem muzicírují, rozhýbe i ty nejzarputilejší jazzové mrzouty.

Představení již proběhlo

Vstupné: 9 € / 12 €


Úterý
4.10. 2016

19:30 hod.


Ve velkém sále divadla

ONDŘEJ HAVELKA & MELODY MAKERS

Nás to tady furt baví

MANDAVA JAZZ 2016

Ondřej Havelka a Melody Makers se zabývají autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoir zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

Představení již proběhlo

Vstupné: 290 Kč / 11 €


Středa
5.10. 2016

20:00 hod.


Na Kopečku Rumburk

MALINA-LIŠKA-NEJTEK

 

MANDAVA JAZZ 2016

Malina-Liška-Nejtek: unikátní souhra banja, klavíru a kontrabasu v repertoáru žánrově rozprostřeném přes jazz, soudobou hudbu, progresivní bluegrass a lidovou hudbu. Připočteme-li k tomu autorskou nápaditost, vyjde nám víc než lákavá pozvánka na koncert plný nezvyklého nástrojového souzvuku a originality! Trio oživuje zcela po svém a zároveň velmi současně odkaz hudebního žánru „new acoustic music“. Navíc se nestydí za chytlavé melodie a chlapsky křehkou emotivnost!

Představení již proběhlo

Vstupné: 150 Kč, 6 €


Čtvrtek
6.10. 2016

20:00 hod.


Frottiermuseum Grossschönau

KINGA GLYK TRIO

 

MANDAVA JAZZ 2016

Kinga Głyk je novou hvězdou polského jazzového nebe. Se svou kapelou překračuje veškeré hranice žánrů a vydává se na širé pole jazzu, blues a funku.

Představení již proběhlo

Vstupné: 9 € / 12 €


Pátek
7.10. 2016

19:00 hod.


Gerhart Hauptmann Theater Zittau

IIRO RANTALA

 

MANDAVA JAZZ 2016

John Lennon v jazzovém kabátě. 9. října 2016 by tento zpěvák a skladatel nesčetných nesmrtelných písní oslavil 76. narozeniny.  Další z důvodů, proč na Mandava jazz pozvat finského hvězdného pianistu Iiro Rantala a zaposlouchat se do jeho působivé a dojemné jazzové pocty Johnu Lennonovi. Rantalův hudební hrdinský epos je v mnoha směrech dialogem: mezi umělcem a jeho nástrojem, prostorem, historií jazzu a popu, a samozřejmě také mezi ním a mistrem Johnem Lennonem.

Představení již proběhlo

Vstupné: Vorverkauf 29 € / 27 € / 24 € Abendkasse 32 € / 30 € / 27 €


Pátek
7.10. 2016

19:00 hod.


Gerhart Hauptmann Theater Zittau,

MASAA

 

MANDAVA JAZZ 2016

Masaa ve své hudbě roztáčí emotivně a zvukově velmi důmyslný tanec svobody a zároveň rozvíjí milostnou avantýru mezi východní a západní hudební tradicí. Při tom se v dosud nebývalé přesvědčivosti prolínají hluboce procítěné arabské verše se současným jazzem. 

Představení již proběhlo


Sobota
8.10. 2016

21:30 hod.


Pivovar Kocour varnsdorf

BRASIL ACOUSTIC QUINTETT


MANDAVA JAZZ 2016

Brasil Acoustic Quintett je mladá kapela z Drážďan, jejíž hudba je plná vitality a experimentů spojujících v sobě melodie a rytmy brazilského folklóru, jazzu či progresivního rocku. Sama kapela svůj styl označuje jako „Brasil Prog Rocks“. Kapela hraje výhradně akusticky s nástrojovým obsazením klavírní křídlo, sedmistrunné kytary, flétna, kontrabas a bicí. Výsledkem je unikátní směs energie a vášnivé melancholie!

Představení již proběhlo

Vstupné: 150 Kč / 6 €


Neděle
9.10. 2016

16:42 hod.


Vlak TRILEX

JAZZTRAIN TRILEX


MANDAVA JAZZ 2016


STARA LAUBEMIA

Stara Laubemia, pod tímto názvem se skrývá nejvybranější česká dechovka, která má říz. Všude, kde těchto osm muzikantů z Horní Lužice zahraje (a to již dlouho po celém světě), se třesou džbánky plné zlatavého pěnivého piva a vážené publikum tančí křížem krážem mezi stoly a lavicemi svižnou polku. 

 

DUENDE

Duende je autorský projekt, kytaristy a skladatele Tomislava Zvardoně k jehož atributům patří především pestrost, barevnost a žánrový přesah. V projektu, který tvoří vyhradně autorská tvorba, zaujme především stylová rozmanitost, od jazzu, přes rytmicky zajímavou latinskou a africkou hudbu až po flamenco. To vše zabaleno do písničkové formy s dostatečně velkým prostorem pro improvizaci.

Vlak vyjíždí v 16:42 hodin z nádraží Seifhennersdorf.

Představení již proběhlo

Vstupné dobrovolné


Středa
12.10. 2016

18:00 hod.


V Galerii "D" ve foyeru divadla

VERNISÁŽ: LUBOMÍR ZÁLESKÝ - OBRAZY

Zahájení výstavy obrazů varnsdorfského výtvarníka Lubomíra Záleského.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Čtvrtek
13.10. 2016

20:00 hod.


Kulturní dům Rozkrok Varnsdorf

TYGROO / DJ JAN HUTZ

 

MANDAVA JAZZ 2016

TYGROO

Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční klezmer s balkánskou hudbou a moderními žánry jako jsou funk, hiphop, dubstep či současná elektronická hudba. 

 

DJ JAN HUTZ

Milovník hudby, který spolu s DJ Maceo tvoří pořad Grundfunk na Radio Wave, v němž se zaměřuje na funk a soul groove music. Při živém hraní roztáčí desky, cédéčka a posluchače do patřičných otáček za pomocí pestré směsice hudby jdoucí od jazzu přes funk a latino k afrobeatům.

Představení již proběhlo

Vstupné: 100 Kč / 4 €


Pátek
14.10. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

ÚČA MUSÍ PRYČ

Hořká komedie se odehrává v 5. třídě základní školy, kde se sešlo pět rodičů a očekávají třídní učitelku svých dětí. V prvním pololetí se totiž rapidně zhoršily jejich známky. Kdo nese zodpovědnost? Samozřejmě učitelka! Pět rodičů, pět rozdílných charakterů - zatrpklý nezaměstnaný, který je neustále za zadkem své dceři, ambiciózní ranařka, nerozhodná intelektuálka a manželský pár v krizi …

Uvádí Divadlo Verze Praha

Hrají: Linda Rybová, Kateřina Winterová, Jana Janěková ml., David Prachař, Igor Chmela a Petra Špalková

Představení již proběhlo

Vstupné: 260, 250 a 230 Kč

Skupina "A" i volně


Pondělí
17.10. 2016

09:30 hod.
14:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PRINC BAJAJA

Hrdinou populární pohádky je mladý princ, který se vydá do světa. Předstírá, že je němý a vstoupí do služeb zámeckého zahradníka. Začnou mu přezdívat Bajaja. Když se však objeví drak, který žádá princeznu, oblékne Bajaja zbroj a zachrání ji.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "D" i volně


Středa
19.10. 2016

09:00 hod.


Vzdělávací středisko a hotel U kostela bez věže

KONFERENCE VINCENZ PILZ

Konference věnovaná sochaři Vincenzi Pilzovi. Vystoupí zde odborníci nejen z Čech, ale i z Německa a Rakouska. Z příspěvků jednotlivých účastníků bude publikován tištěný česko-německý sborník.

Na konferenci je nutné se přihlásit, kapacita sálu je 50 míst.

Další partneři projektu: České centrum, Akademie der bildenden künste Wien, Kunst Bauer Kino, Klub přátel muzea Varnsdorf, Samat a Pro památky - internetový portál.

Představení již proběhlo


Neděle
23.10. 2016

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

POHÁDKA Z PAŘEZOVÉ CHALOUPKY KŘEMÍLKA A VOCHOMŮRKY

V pařezové chaloupce na pasece žijí dva skřítkové. Křemílek, je ten vyšší a hubený, Vochomůrka, vypadá spíše jako kulička. Někdy se jim tak úplně nedaří, ale nakonec si vždy vědí se vším rady a zdaří se jim i spousta užitečných věcí. Veselá pohádka plná hravosti, humoru a písniček.

Uvádí Divadlo Scéna Zlín

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "B" i volně


Čtvrtek
27.10. 2016

18:00 hod.


V aule VOŠ A SŠ

CHERCHEZ LA FEMME

Večer hudby a poezie

Pořad je hudebně - literární kompozicí, kterou dohromady spojuje motiv ženy.

Účinkují: Jan Šťastný - umělecký přednes, Olga Jelínková (sólistka Národního divadla) - soprán a Vítězslav Podrazil – klavír


Představení již proběhlo

Vstupné: 120 Kč, studenti a důchodci 80 Kč

Skupina "K" i volně


Úterý
1.11. 2016

18:00 hod.


V Městské knihovně

ŽIVOT A DÍLO VINCENZE PILZE

Zahájení výstavy věnované varnsdorfskému rodáku Vincenzi Pilzovi. V rámci projektu 200 let Vincenze Pilze. Projekt podpořil Euroregion Nisa z Fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014 - 2020 a Město Varnsdorf.

Další partneři projektu: České centrum, Akademie der bildenden künste Wien, Kunst Bauer Kino, Klub přátel muzea Varnsdorf, Samat a Pro památky - internetový portál.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Středa
2.11. 2016

09:00 hod.


Ve velkém sále divadla

SINDIBÁD MOŘEPLAVEC

Příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci. Mořeplavec Sindibád v něm musí čelit lesní divoženě Jamambě, obřímu ptáku Ruchovi, zrádným kamarádům... a aby získal dívku svého srdce, musí přemoci krále Diamantového údolí. Cesta za dobrodružstvím začíná. Všichni na palubu, vyplouváme!

Uvádí Divadlo Scéna Zlín

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
3.-4. třída


Středa
2.11. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

BEZ ROUCHA ANEB JEŠTĚ JEDNOU ZEZADU

Komedie světoznámého dramatika Michaela Frayna vypráví o tom, že herecký chlebíček, přestože je mnohokrát tvrdý, může být i velká legrace. Čeká nás pohled do divadelního zákulisí těsně před premiérou – a to zepředu i zezadu.

Uvádí Divadlo Bez zábradlí Praha

Hrají: Jana Švandová, Veronika Freimanová/Kateřina Frýbová, Rudolf Hrušínský, Zdeněk Žák, Josef Carda, Petr Pospíchal, Dana Morávková/Petra Hobzová a další

Představení již proběhlo

Vstupné: 280, 270 a 250 Kč

Skupina "C" i volně


Pátek
4.11. 2016

08:30 hod.
10:15 hod.


Ve velkém sále divadla

ELEKTRICKÝ EMIL

Emil se dobře učil. Dokonce tak, že za to dostal 1200 zlatých, aby mohl podniknout dobrodružnou cestu do Ameriky. Stal se parťákem největších vynálezců všech dob! S Edisonem vynalezl světýlka na vánoční stromeček a s Nikolou Teslou vyrobil první rádio! A to všechno proto, aby pro svou krásnou holku Malvínu vyrobil lokomotivu, která nesmrdí. Protože ono mezi námi – ty parní lokomotivy tehdy fakt smrděly. A někdo tomu musel udělat přítrž. Kdo byl vlastně Emil Kolben? Kdo byl Edison? Kdo byl Tesla? Co všechno se muselo stát, abychom měli doma elektřinu? A co je vlastně ta elektřina? Příběh plný (elektrického) napětí pro všechny, kteří si chtějí splnit své sny. Příští zastávka – Kolbenova!!!

Uvádí Divadlo AHA Praha.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
5.-7. třída


Středa
9.11. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

NEUMÍM JINAK NEŽ LÁSKOU

Představení popisuje život české spisovatelky Boženy Němcové. Mapuje její city, emoce, její duši a podává svědectví o nenaplněné lásce. Lehce v pozadí plyne pak zbytek jejího života, chudoba, starosti o děti, nemoc.

Uvádí Divadlo Viola Praha

Hrají: Tatiana Vilhelmová, Aleš Procházka a Tomáš Pavelka

Představení již proběhlo

Vstupné: 260, 250 a 230 Kč

Skupina "A" i volně


Pátek
11.11. 2016

18:30 hod.


V Lidové zahradě

SVATOMARTINSKÁ OSLAVA

Oslava dne sv. Martina spojená s ochutnávkou svatomartinských vín, koncertem crazy-jazzového dua Sax & Crime a akrobatickým vystoupením skupiny Aventyr.

Pořádá město Varnsdorf

Představení již proběhlo

Vstupné 100 Kč (ochutnávka vín v ceně)


Pondělí
14.11. 2016

18:00 hod.


Ve foyeru divadla

ODHALENÍ SOCHY VINCENZE PILZE

Slavnostní odhalení sochy Vincenze Pilze, jehož realizace se ujala sochařka Paulina Skavova. V rámci projektu 200 let Vincenze Pilze.

O hudební doprovod se postará německé duo Narvas schöne Felder, hrající melancholický pop, a český DJ Jan Kunze.

Projekt podpořil Euroregion Nisa z Fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014 - 2020 a Město Varnsdorf.

Další partneři projektu: České centrum, Akademie der bildenden künste Wien, Kunst Bauer Kino, Klub přátel muzea Varnsdorf, Samat a Pro památky - internetový portál.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Středa
16.11. 2016

08:30 hod.
10:30 hod.


Ve velkém sále divadla

MEZI NÁMI


DIVADELNÍ FESTIVAL VÍTR Z HOR 2016

Mezi námi je autorské, interaktivní tanečně-pohybové a vizuální představení pro pět interpretů, loutku a dva hudebníky. Na principu dětských her a skládanek z papíru povzbuzuje představivost, ochraňuje dětský svět fantazie a podtrhuje důležitost domova. Dospělí a děti tvoří rodinu. Hledají klíč k domovu. Na cestě, ve snu, fantazii, mezi námi. Co ale znamená domov, doma pro děti?

Uvádí: FysioArt/Hana Strejčková a Divadlo Ponec/Tanec Praha

Festival podpořili: Ústecký kraj, Město Varnsdorf a  RETOS.

Další partneři: Nová síť a S Radostí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 60 Kč

Pro pozvané


Středa
16.11. 2016

17:00 hod.


Ve velkém sále divadla

MEZI NÁMI


DIVADELNÍ FESTIVAL VÍTR Z HOR 2016

Mezi námi je autorské, interaktivní tanečně-pohybové a vizuální představení pro pět interpretů, loutku a dva hudebníky. Na principu dětských her a skládanek z papíru povzbuzuje představivost, ochraňuje dětský svět fantazie a podtrhuje důležitost domova. Dospělí a děti tvoří rodinu. Hledají klíč k domovu. Na cestě, ve snu, fantazii, mezi námi. Co ale znamená domov, doma pro děti?

Uvádí: FysioArt/Hana Strejčková a Divadlo Ponec/Tanec Praha

Festival podpořili: Ústecký kraj, Město Varnsdorf a  RETOS.

Další partneři: Nová síť a S Radostí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 60 Kč

Pouze 70 míst


Pátek
18.11. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

HRŮZA V BRNĚ

 

DIVADELNÍ FESTIVAL VÍTR Z HOR 2016

Dva policajti, Jarin a Ruda, putují z Brna do Ameriky a ještě dál. Ve světě, kde politická korektnost je neznámý pojem a inteligent nejhorší nadávka. Ve světě, který má být zničen, aby se mohla zrodit nová nadřazená rasa, a Jarin s Rudou „to musijó nejak zmáknót, kurňa.“

Uvádí Činoherní studio Ústí nad Labem.

Hrají: Jiří Maryško j.h., Dan Dittrich j.h., Jan Plouhar, Marta Vítů, Hynek Chmelař j.h., Matúš Bukovčan

Upozorňujeme diváky, že vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

Festival podpořili: Ústecký kraj, Město Varnsdorf a  RETOS.

Další partneři: Nová síť a S Radostí.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 150 Kč


Pátek
18.11. 2016

21:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PINKY JANE

 

DIVADELNÍ FESTIVAL VÍTR Z HOR 2016

Nesmírná Pinky Jane vás provede vesmírnou kavárnou.

Pinky Jane - siréna moří nejhlubší reality

Pinky Jane byla kdysi úplně obyčejná holka. V ničem nevynikala a nic jí extra nešlo. Až jednoho dne v bazaru na londýnském předměstí objevila růžovou kytaru s růžovým poníkem. Ta kytara hraje sama, to, co se zrovna hodí nebo spíš nehodí. A Pinky Jane k tomu zpívá jako růžová siréna v mořích nejhlubší reality.

Hraje a zpívá: Anička Duchaňová

Festival podpořili: Ústecký kraj, Město Varnsdorf a  RETOS.

Další partneři: Nová síť a S Radostí.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Sobota
19.11. 2016

18:00 hod.


Na jevišti

DÍRKOVANÉ KINO


DIVADELNÍ FESTIVAL VÍTR Z HOR 2016

Řinčivě blyštivý příběh jednoho léta, který prosvítá babiččinou zahrádkou a rachotí z dědovy kůlny. Pohádka pro malé i velké, která vás přenese do neznámých pozemských krajů i vesmírných dálav.

Uvádí Ryba řvoucí.

Hrají: Tereza Benešová, Aňa Šebelková a Filip Jakš

Délka představení 35 minut.

Festival podpořili: Ústecký kraj, Město Varnsdorf a  RETOS.

Další partneři: Nová síť a S Radostí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč


Úterý
22.11. 2016

08:30 hod.
11:15 hod.


Ve velkém sále divadla

VÁLKA S MLOKY

Drama Karla Čapka. Jednoho dne se objevili mloci. A potom mloky objevili lidé… Lidské osudy na pozadí globální katastrofy, za kterou si můžeme tak trošku sami…

Uvádí Divadlo Tramtarie Olomouc.

Déla představení cca 80 minut bez přestávky.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
8.-9. třída


Čtvrtek
24.11. 2016

20:00 hod.


V pivovaru Kocour

DIRTY DEEP

Francouzské bluesové trio hraje chytlavé heavy blues ovlivněné folkem a rockem. Dirty Deep ovlivnili nejen mistři žánru jako Sonny Boy Williamson II, John Lee Hooker, ale i současní bluesmani Scott H Biram, Left Lane Cruiser a Mark Porkshop Holders. Vystoupí ve složení: zpěvák, harmonikář a kytarista Victor Sbrovazzor, bubeník Goeffroy Sourpe a  basista Adam Lanfrey. Výsledkem je velmi autentická, neopakovatelná a výbušná bluesová show.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 150 Kč


Čtvrtek
1.12. 2016

18:00 hod.


V aule VOŠ A SŠ

CANTARINA CLARINETE

Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete vzniklo jako studentský projekt čtveřice mladých klarinetistek. Výstižnost názvu tohoto uskupení dokládá nejen vokální projev, ale také tóny klarinetu. Ten je totiž známý svou zvukovou podobností s lidským hlasem. Repertoár tvoří klasické úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru a vlastní úpravy populárních skladeb.

Představení již proběhlo

Vstupné: 120 Kč, studenti a důchodci 80 Kč

Skupina "K" i volně


Středa
7.12. 2016

18:00 hod.


Ve velkém sále divadla

SPORTOVEC ROKU 2016

Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec roku 2016.

Pořádá město Varnsdorf a TJ Slovan Varnsdorf.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Čtvrtek
8.12. 2016

10:30 hod.


Ve velkém sále divadla

DEVATERO POHÁDEK ANEB PÁTÉ PŘES DEVÁTÉ

Poctivý poštovní doručovatel pan Kolbaba musí vyřešit zapeklitý problém. Doručit zamilované psaníčko, kterému chybí adresa, nebude žádný med. Při svém pátrání se setkává s postavami z dalších povídek Devatera (Pošťácké, Loupežnické, Policejní, Doktorské, Kočičí i Tulácké) a dostává se do mnoha ztřeštěných situací. Ze všech nečekaných patálií, záludných nástrah osudu a rozličných nebezpečenství se však dostane se zdravou kůží. Zásluhu na tom má hlavně jeho odvaha, pomoc hodných lidí, ale také čarodějná kouzla.

Uvádí Divadlo AHA Praha.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
1.-2. třída


Pátek
9.12. 2016

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

KLEC BLÁZNŮ

Klec bláznů je noční podnik v Saint-Tropez. Albín, kterého všichni znají jako Zazu a největší hvězdu travesti show, žije už dvacet let s majitelem podniku Georgesem, který má dospívajícího syna. Ten se chce zasnoubit s dcerou poslance, jenž svou kariéru postavil na hlásání řádu a morálky. Maminka s tatínkem – ve skutečnosti Zaza a Georges, musí tedy před rodiči snoubenky nastolit zdání "normálnosti" a nezpochybnitelné morálky.

Uvádí Divadlo Radka Brzobohatého Praha

Hrají: Ernesto Čekan, Tomáš Racek, Petr Oliva, Pavlína Mourková, Hana Gregorová/Dagmar Čárová a další

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 290, 280 a 260 Kč

Skupina "C" i volně


Neděle
11.12. 2016

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

O LÍNÝCH ČERTECH

Hudební pohádka o dvou čertech, které Lucifer pro jejich lenost vyhnal z pekla sloužit na zem. Po čase na ně poslali kontrolu, jestli se již  napravili a  jestli už nastřádali nějaké dušičky. Jak se jim to povedlo, uvidíte v této pohádce.

Uvádí Divadlo “M“ Duchcov


Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "B" i volně


Úterý
13.12. 2016

16:00 hod.


Ve velkém sále divadla

TRADIČNÍ VÁNOCE

Vystoupení žáků ZŠ a MŠ Bratislavská a Schrödingerova institutu naplněné vánoční atmosférou s tradičním vánočním jarmarkem.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč


Středa
14.12. 2016

09:30 hod.
14:00 hod.


Ve velkém sále divadla

ZIMNÍ PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Další příhody včelích medvídků, tentokrát o tom, jak se chystají na příchod zimy a oslavu posledního sluníčkového dne, kdy je navštíví sousedé - pan Babočka, paní Mnohonožka Božka, pan Kvapík, pan Cvrček, babička Čmelinda a nesmí chybět ani Beruška. A všichni přinesou i nějaký dárek, aby se čmeláčkům v zimě dobře spalo.

Uvádí Divadlo Krapet Praha

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "D" i volně


Čtvrtek
15.12. 2016

20:00 hod.


V pivovaru Kocour

GERALD CLARK BLUES BAND

Jihoafrický zpěvák a bluesový písničkář Gerald James Clark patří k předním představitelům jihoafrické bluesové scény. Jeho akustické album Sweepslag bylo nominováno v roce 2009 na cenu SAMA v kategorii nejlepší afrikánské alternativní album roku 2009. Kromě skladeb v afrikánštině zpívá Clark také klasické Mississippi delta blues. Na českém turné ho budou doprovázet Jiří Maršíček na kytaru a jako druhý vokál, Lukáš Kytnar na baskytarau a Tomáš Hobzek na bicí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 250 Kč


Středa
4.1. 2017

20:00 hod.


Ve Film Pointu (Centrum Panorama)

JEŠTĚ CHVÍLI, PROSÍM!

Nízkorozpočtový film od tvůrců z Činoherního studia v Ústí nad Labem. Syrová výpověď o dramatickém osudu člověka, který končí velmi tragicky.  

Hrají: Jan Řezníček, Marta Vítů, Vojtěch Říha, Jelena Juklová, Jaroslav Achab Haidler a další
Scénář: Miroslav Rosendorf
Kamera, střih: Michael Johanides
Režie: Filip Nuckolls

Film je vhodný od 15 let.

Představení již proběhlo

Vstupné: 70 Kč


Pondělí
9.1. 2017

16:30 hod.


Ve foyeru divadla

VERNISÁŽ: ZRCADLENÍ

Zahájení výstavy obrazů a fotografií studentů Biskupského gymnázia Varnsdorf. Prezentované obrazy a fotografie studentů vznikaly v rámci předmětu Goya – výtvarný seminář, který je jedním z předmětů Akademie příslibu.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Středa
11.1. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

ZELŇAČKA

Francouzská komedie podle slavné knihy a ještě slavnějšího filmu. Na dvorek dvou francouzských penzistů se snese létající talíř s mimozemšťanem. Odehrává se zde příběh o prostých lidských věcech, které teprve v kontaktu s mimozemskou civilizací nabývají skutečného významu.

Uvádí Agentura Familie Praha.

Hrají: Oldřich Vízner, Otakar Brousek ml., Vojtěch Záveský, Barbora Jánová a Jan Szymik

Představení již proběhlo

Vstupné: 250, 240 a 220 Kč

Skupina "A" i volně


Neděle
15.1. 2017

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

MRAZÍK

Činoherní pohádka Jany a Jurije Galinových na motivy proslulého filmu o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi, a lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s kouzlem berly mrazilky.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "B" i volně


Středa
18.1. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

Komedie odehrávající se v londýnské nemocnici pár dnů před Štědrým dnem. Těsně před důležitou přednáškou oznámí doktorovi Davidovi jeho bývalá milenka, že s ním má (nyní již dospělého) syna. Davidova snaha vyhnout se přiznání otcovství vede k improvizovaným výmluvám a výmyslům. Zoufalý lékař nakonec přiměje svého přítele, aby se alespoň do skončení přednášky za otce vydával on.

Uvádí Divadlo Palace Praha.

Hrají: Miroslav Etzler, Richard Trsťan, Vanda Hybnerová/Marika Procházková, Petr Motloch, Sabina Laurinová a další.

Představení již proběhlo

Vstupné: 290, 280 a 260 Kč

Skupina "C" i volně


Čtvrtek
19.1. 2017

20:00 hod.


V Lidové zahradě

FERNANDO SAUNDERS

Koncert amerického baskytaristy, skladatele, producenta a zpěváka Fernanda Saunderse, člena doprovodné skupiny Lou Reeda, se kterým hrál již od začátku 80. let 20. století. Spolupracoval také s Jeffem Beckem, se který nahrál album Jeff Beck with the Jan Hammer Group Live. Nelze nezmínit spolupráci s Ericem Claptonem či Jimmy Pagem...

Koncert podpořil Ústecký kraj.

 

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Středa
25.1. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

NAD DOBOVÝMI FOTOGRAFIEMI VARNSDORFU I.


Náměstí v proměnách času

Besedou s promítáním nás provedou Josef Zbihlej a Jiří Sucharda.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč, členové KPMV zdarma


Čtvrtek
26.1. 2017


Ve velkém sále divadla

LA GIOIA

Pěvecké trio La Gioia představuje hudební styl pop opery spojující populární hudbu a operní zpěv za použití techniky tzv. belcanta, tedy krásného zpěvu. Na galakoncertu zazní nejen skladby světové hudební scény, ale i pozoruhodné úpravy známých slovenských a českých hitů. Účinkují: Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník. Jako hudební host se představí mladá, talentovaná zpěvačka, vítězka soutěže Hlas Česko- Slovenska, Ivanna Bagová.

Představení již proběhlo

Vstupné: 300 Kč


Středa
1.2. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

K-PAX, SVĚT PODLE PROTA

Divadelní hra poetickým způsobem a laskavým humorem pojmenovává globální neduhy naší společnosti. Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby nejen životy všech spolupacientů, ale i zdravotního personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince.

Uvádí StageArtCz Brno.

Hrají: Radim Fiala, Markéta Plánková/Marika Procházková, Petr Halberstadt, Petr Bláha, Michal Bumbálek a další.

Představení již proběhlo

Vstupné: 240, 230 a 210 Kč

Skupina "A" i volně


Čtvrtek
2.2. 2017

20:00 hod.


V pivovaru Kocour

ZOË SCHWARZ BAND

Britská bluesová zpěvačka Zoë Schwarz je členkou kapely Blue Commotion. Byla již dvakrát nominována na britskou bluesovou zpěvačku roku. Na českém turné vystoupí s kytaristou Robem Koralem, baskytaristou Milošem Klápštěm a bubeníkem Tomášem Hobzekem.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Úterý
7.2. 2017

17:15 hod.


V Centru Panorama

OVČÁČEK ČTVERÁČEK

Unikátní přímý přenos nekorektního kabaretu - derniéra inscenace režiséra Petra Michálka z areálu bohnické léčebny v Praze (Divadlo za plotem).

Přímý přenos bude poslední možností představení shlédnout.

Uvádí Městské divadlo Zlín.

Délka představení cca 100 minut.

 

Rezervace vstupenek

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Úterý
14.2. 2017

08:30 hod.
10:15 hod.


Ve velkém sále divadla

AMUNDSEN KONTRA SCOTT

Roku 1910 se britský námořník a polárník Robert Scott vydal na cestu za svým životním snem, dobytím jižního pólu. Na zastávce na Novém Zélandu ho však čekal lakonický vzkaz od dalšího vyhlášeného dobyvatele polárních krajin, Nora Roalda Amundsena: „Jedu na jih, s úctou Amundsen.“ Tím byl pomyslně odstartován závod o prvenství na místě ležícím kdesi daleko v nehostinné pustině. Na místě, které je ničím uprostřed ničeho…

Tato inscenace vypraví příběh Scottovy cesty tak, jak ji zaznamenal ve svém strhujícím deníku, a je poctou jedné velké porážce.

Uvádí Divadlo Drak Hradec Králové.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
5.-7. třída


Čtvrtek
16.2. 2017

18:00 hod.


Ve velkém sále divadla

TANGO ARGENTINO

Program nabízí dokonalé spojení temperamentu a vášně s uměleckým mistrovstvím, a to jak hudebním tak i tanečním. Představí se pětice vynikajících instrumentalistů Escualo Quintetu a taneční uskupení Buenos Aires tango.

Představení již proběhlo

Vstupné: 160 Kč, studenti a důchodci 100 Kč

Skupina "K" i volně


Pondělí
20.2. 2017

09:30 hod.
14:00 hod.


Ve velkém sále divadla

JEN POČKEJ, ZAJÍCI!

Výpravná divadelní pohádka na motivy legendárního animovaného seriálu. Vlk, chuligán ve zvonových kalhotách, tak trochu nešika a velký smolař, chce ulovit chytrého a vynalézavého zajíce.

Uvádí Divadlo Applause Praha

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "D" i volně


Pondělí
20.2. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

SKI EXPEDICE HINDÚKUŠ - AFGHÁNISTÁN

Beseda Libora Duška s promítáním.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč, členové KPMV zdarma


Neděle
26.2. 2017

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA

Příběh smutné princezny Lenky a krále, který si neumí poradit ani s vládnutím ani s drakem. Pohádkový muzikál, kde se malí i velcí diváci mohou přenést do bláznivého světa a s chutí si poslechnout a třeba i společně zazpívat známé a přesto neotřelé písničky Uhlíře a Svěráka.

Uvádí Divadlo pohádek Praha a Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Délka představení: cca 90 minut i s přestávkou.

Představení již proběhlo

Vstupné: 100 Kč

Skupina "B" i volně


Čtvrtek
2.3. 2017

20:00 hod.


V pivovaru Kocour

ROBBY MARSHALL QUARTET

Kalifornský saxofonista a skladatel Robby Marshall představí novou kolekci svých písní, inspirovanými jednak jeho životem v Paříž a jednak ročním turné s několikanásobnou držitelkou Grammy, jazzovou vokalistkou Cassandrou Wilson. Jeho fantastická hra obsahuje jak ideální bluesový tón, tak krásné melodické improvizace. Na českém turné doprovodí Robbieho velký objev posledních let, Trio Petra Beneše.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Úterý
7.3. 2017

10:15 hod.


Ve velkém sále divadla

TARTUFFE

Tartuffe je klasicistická francouzská komedie od Molièra ze 17. století, kritizující nejen charakter, pokrytectví, zneužití moci ale i dobu a zaslepenou společnost.

Uvádí ArtWay Praha.

Hrají: Rostislav Trtík, Kateřina Březinová, Martina Balážová, Daniel Svoboda, Dáša Jegerová, Michal Dadura

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
8. a 9. třída


Středa
8.3. 2017

09:00 hod.
11:00 hod.


Ve velkém sále divadla

KOMÁŘI SE ŽENILI ANEB ZE ŽIVOTA OBTÍŽNÉHO HMYZU

Patřičně bláznivou (a přitom pohádkově laděnou) komedii o komárovi Zdendovi, který se vydává do světa zachránit unesenou nevěstu a pomáhají mu při tom hmyzí přátelé z řad krvesajného hmyzu, nastudoval plzeňský režisér a loutkář Tomáš Dvořák. Inscenátoři tentokráte sáhli po prostředcích divadla masek kombinovaných s filmovými projekcemi.

Uvádí Naivní divadlo Liberec.

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy
1.-4. třída


Čtvrtek
9.3. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ

Taneční divadlo s nahrávkou. Propojením hudby německého romantického skladatele Felixe Mendelssohna-Bartholdyho (autora známého Svatebního pochodu) a současné hudby Gabriely Vermelho s námětem anglického dramatika Williama Shakespeara vzniklo kouzelné taneční divadlo s názvem „Sen noci svatojánské“, o kterém se vám opravdu ani nesnilo...

Uvádí Sveveročeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.

Představení již proběhlo

Vstupné: 250, 240 a 220 Kč

Skupina "A" i volně


Středa
15.3. 2017

18:00 hod.


Ve foyeru divadla

VERNISÁŽ: #dd jako #drazdany

Zahájení výstavy skupiny českých fotografů na téma Drážďany.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Pátek
17.3. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PROČ JSOU KVĚTINY KRÁSNÉ

Taneční čistě mužské mystické představení založené nikoliv na námětu, ale na obrazech a pocitech.

Účinkuje: Teatr Plastičeskij (Rusko)

Představení již proběhlo

Vstupné: 120 Kč, studenti a důchodci 60 Kč


Neděle
19.3. 2017

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PŘÍHODY VČELÍCH MEDVÍDKŮ

Čmelda a Brumda jsou malí čmeláčci, které známe z televizního večerníčku. V pohádce zažívají dobrodružství uprostřed rozkvetlé louky, kde se učí nejen létat a sbírat sladký medový prášek, ale také překonávat nástrahy lučního světa.

Uvádí Divadlo Krapet Praha

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "B" i volně


Pondělí
20.3. 2017

09:30 hod.
14:00 hod.


Ve velkém sále divadla

PODIVUHODNÝ CIRKUS DOKTORA TARZANA

Představení je opravdovou podívanou pro všechny milovníky zvířat a náruživé návštěvníky cirkusů. Doktor Tarzan není jenom obyčejným doktorem, ale také velkým objevitelem. On jediný ví, kolik talentu je ukryto mezi příslušníky živočišné říše. Jen je třeba ho hledat. Hledat dlouho a daleko ....

Uvádí Divadlo Drak Hradec Králové

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "D" i volně


Pondělí
20.3. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

TICHÝ LOV

Wolfgang Grafe z Großschönau promítá diapozitivy na téma Zvířata v Evropě. Zajištěn simultánní překlad.

Pořádá Klub přátel muzea Varnsdorf.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč, členové KPMV a studenti zdarma


Středa
22.3. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

SEDMDESÁT LET VARNSDORFSKÉ STÁVKY

Přednáška historika Mgr. Petra Sedláka, Ph. D. o Varnsdorfské stávce v roce 1947.

Pořádá KPMV Varnsdorf.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč, členové KPMV a studenti zdarma


Čtvrtek
23.3. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

SVĚTÁCI

Parta tří fasádníků od Velhartic pracuje v Praze, v zářivém a velikém městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. Jejich první návštěva luxusního podniku se nevydaří, rozhodnou se tedy vzdělat a doufají, že si napříště v takovémto „lepším podniku“ zaslouží společnost dam na úrovni. Odevzdají se tedy do rukou zkušeného vychovatele, emeritního profesora tance a společenské výchovy. Koho by ale napadlo, že nakonec natrefí na trojici podobně „dobře vyškolených“ lehkých dam?

Uvádí Divadelní společnost Háta Praha

Hrají: Viktor Limr/Lumír Olšovský/Filip Tomsa, Aleš Háma/Martin Zounar, Mahulena Bočanová/Adéla Gondíková, Vlasta Žehrová/Olga Želenská a další

Představení již proběhlo

Vstupné: 280, 270 a 250 Kč

Skupina "C" i volně


Středa
29.3. 2017

11:15 hod.


Ve velkém sále divadla

ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY

Není na světě nic všednějšího, ovšem ani tajuplnějšího, než vztah muže a ženy. Když se milují, žár slunce je proti jejich lásce jen mírným plamínkem, když narazí kosa na kámen, létají jiskry až do oblak. Ctihodný a bohatý Battista hýčká ve svém domě dvě dcery. Zatímco naoko spanilá a poslušná Bianka je všemi obletována, hubatá a panovačná Kateřina je postrachem všech mužských. Lucenzio i další nápadníci proto doufají, že se konečně najde ten, který lítou saň zkrotí a odvede s sebou. Neboť jedině tak svolí otec ke sňatku s druhorozenou Biankou. Bez hádky a sporu není míru ani velké lásky. Bude snad Petruccio tím skutečným dobrodruhem, který dokáže z hašteřivé dračice stvořit oddanou ženu?

Uvádí ArtWay Praha.

Hrají: Jaroslav Sypal, Martina Balážová, Dagmar Jegerová, Rostislav Trtík, Patrik Šimůnek, Vladimír Bastl

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy


Čtvrtek
30.3. 2017

19:00 hod.


Lidová zahrada

CHANTAL POULLAIN

Chansons

Chantal Poullain se kromě herectví věnuje i hudební dráze. Její projev - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. Chantal  zpívá nejen svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním.

Představení již proběhlo

Vstupné: 220 Kč, studenti a důchodci 150 Kč

Skupina "K" i volně


Pondělí
3.4. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

ZNAČKY, CEDULE, NÁPISY

Jsou všude kolem nás, některé přehlížíme, jiných si ani nevšimneme. Některé jsou naprosto originální a unikátní a pojí se s cestovatelskými příhodami z několika kontinentů. Veřejná prezentace desetiletého projektu Marka Wintera.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč


Čtvrtek
20.4. 2017

08:30 hod.


Ve velkém sále divadla

JOHN AND MARY

Činoherní anglicko-česká pohádka.

Použitá slovní zásoba, jednoduchý přítomný a průběhový čas umožňují využít vědomosti žáků - začátečníků (většinou 3. – 5. ročníku ) dosažené v prvních letech výuky cizího jazyka.

Uvádí Divadelní centrum Zlín.

Představení již proběhlo

Pro školy


Čtvrtek
20.4. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

BOŽSKÁ SARAH

Komorní komediálně laděná hra o slavné herečce Sarah Bernhardtové, která se na sklonku svého života pokouší dát dohromady vlastní memoáry za pomoci svého tajemníka Georgea Pitoua. Groteskní i jímavé rozhovory již nemohoucí herečky s tajemníkem, který trpělivě snáší její rozmary a hašteřivost, otevírají nejen poutavý pohled na svět přelomu 19. a 20. století, ale především do osamělé duše velké osobnosti světového divadla...

Uvádí Divadlo Kalich Praha.

Hrají: Iva Janžurová, Kryštof Hádek/Igor Orozovič

Představení podpořila firma EU-Grand Reality s.r.o.

Představení již proběhlo

Vstupné: 270, 260 a 240 Kč

Skupina "A" i volně


Pátek
21.4. 2017

20:30 hod.


V Lidové zahradě

PARC X TRIO

Klavírní jazzové Parc X Trio pochází z kanadského Motrealu. Jeho virtuozitu potvrzuje i zisk Velké ceny na Montreal International Jazz Festival v roce 2010.  U posluchačů si trio vybudovalo renomé především nasazením a výbušností svých živých vystoupení, jakož i velkým charisma.  Zvuk jejich nahrávek je charakteristický syrovostí, ze které jasně čiší vášeň pro hudbu a ohromující muzikálnost. Žánrově se pohybuje na pomezí jazzrocku, urban beats a současným popem a jazzem.  

Koncert podpořil Ústecký kraj.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Neděle
23.4. 2017

10:00 hod.


Parkoviště před divadlem

KDO UTEČE, VYHRAJE

13. ročník běhu , pádění a úprku pro všechny věkové kategorie.

Start a cíl u divadla.

Pořádá TJ Slovan Varnsdorf.

Představení již proběhlo


Středa
26.4. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

MINIPÁRTY S KARLEM ŠÍPEM

Zcela nová zábavná talk show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa na motivy televizního pořadu Všechnopárty, tentokrát s jediným hostem J. A. Náhlovským. Volné pokračování pořadu Všechnopartička.

Představení již proběhlo

Vstupné: 250 Kč


Čtvrtek
27.4. 2017

18:00 hod.


V aule VOŠ a SŠ

PAVEL STEIDL

Koncert kytarového virtuosa Pavla Steidla. V jeho repertoáru se nachází skladby klasické kytarové hudby od nejstarší až po současnou a také jeho vlastní. Vystupuje ve známých koncertních sálech po celém světě a spolupracuje s řadou hudebních vydavatelství. Italský časopis Guitart jej roku 2003 zařadil mezi osm pozoruhodných kytarových interpretů.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč, studenti a důchodci 150 Kč

Skupina "K" i volně


Středa
3.5. 2017

09:30 hod.
14:00 hod.


Ve velkém sále divadla

OBUŠKU, Z PYTLE VEN!

Pohádkový muzikál na motivy klasické Erbenovy pohádky o chudém muzikantovi, který skrze dobré srdce a s pomocí kouzelného stařečka k divotvorným darům přišel.Než si je však stačí pořádně užít, ukradne mu je lakomý krčmář, který má sice všechno, ale chce ještě víc. Jenže, nebyla by to pohádka, kdyby se nakonec všechno neobrátilo v dobré, a tak je muzikant spravedlivě odměněn a lakotný hostinský po zásluze potrestán.

Uvádí Divadelní společnost Julie Jurištové

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Skupina "D" i volně


Středa
10.5. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

S NEBOŽTÍKEM V PATÁCH

Americká krimi komedie o tom, jak se zbavit mrtvoly, která se za žádnou cenu nechce nechat pohřbít. Příběh Elliota Nashe, autora televizních detektivek, který se sám zaplete do nejtěžšího zločinu. Úspěšný scénárista zjistí, že vraždit na papíře a ve skutečnosti není opravdu totéž a ne všechny postupy, které fungují na obrazovce či na plátně, jsou platné v praxi. Hra plná komických situací i napětí nás zavede do 50. let v Americe a do atraktivního prostředí filmových a televizních tvůrců, které se ovšem ve své podstatě nijak neliší od běžného světa. Kde spáchat dokonalý zločin opravdu není snadné...

Uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav.

Hrají: Ivo Theimer, Roman Teprt, Lucie Matoušková, Eva Reiterová, Ivana Nováčková a další

Představení již proběhlo

Vstupné: 240, 230 a 210 Kč

Skupina "A" i volně


Čtvrtek
11.5. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

FEŠÁCI 50 LET

Legenda české country skupina Fešáci oslaví v roce 2017 tímto koncertem 50 let své hudební dráhy, vystoupí zde i bývalí členové kapely.

Představení již proběhlo

Vstupné: 300 Kč


Pátek
12.5. 2017

20:00 hod.


Na jevišti

SOUND 8 ORCHESTRA

Multiinstrumentální koncertní projekt Matthiase Wydera s projekcí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 100 Kč


Sobota
13.5. 2017

17:00 hod.


Ve velkém sále divadla

SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ A UDÍLENÍ CEN 14. ROČNÍKU FILMOVÉHO FESTIVALU NISA

Filmový festival Nisa je festivalem hraných filmů (pro dospělé), který se může pyšnit programem přesahujícím státní hranice. Kromě soutěže hraných, krátkometrážních a dokumentárních filmů jsou prezentovány i speciální filmové řady a bohatý doprovodný program nabízející čtení, výstavy, koncerty a další akce.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Neděle
14.5. 2017

18:00 hod.


Ve velkém sále divadla

STARS PRO MĚSTO aneb všem ženám, maminkám, babičkám a tetám

Nová show taneční skupiny Stars Varnsdorf k svátku matek.

Představení již proběhlo

Vstupné dobrovolné


Středa
17.5. 2017

10:00 hod.


Ve foyeru divadla

VERNISÁŽ: KYTIČKA PRO PANA POLÁČKA

Zahájení výstavy obrázků dětí z MŠ. Vystoupí sboreček Zahrádka.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Čtvrtek
18.5. 2017

20:00 hod.


V Pivovaru Kocour

COTTON WING

Cotton Wing je polská rhytm & bluesová kapela, která se snaží svůj repertoár obohacovat prvky soulu a funku.

Koncert podpořil Ústecký kraj.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Pátek
19.5. 2017

16:00 hod.


Ve velkém sále divadla

MAMINKÁM K SVÁTKU

Vystoupení dětí ze zájmových kroužků DDM Varnsdorf pro maminky k svátku.

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč


Pondělí
22.5. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

ZAČÍNÁME KONČIT

Populární komedie uznávaného francouzského autora a komika, která výstižně vypráví o vztazích mezi muži a ženami, o plynutí času, strachu ze stárnutí a ošklivosti, o (ne)schopnosti být spolu. Hlavní představitelka ztvárňuje nejen atraktivní zralou ženu, ale zároveň i ženu tak, jak ji vidí její manžel, který je přesvědčený, že jeho manželka v poslední době příliš rychle stárne. Ale možná je za jejich manželským odcizením i něco docela jiného...

Uvádí Divadlo Kalich Praha

Hrají: Barbora Hrzánová, Radek Holub, Radek Zima, Jana Jiskrová/Miluše Hradská/Johanna Tesařová

Představení podpořila firma TOS Varnsdorf, a. s.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 270, 260 a 240 Kč

Skupina "C" i volně


Středa
24.5. 2017

15:00 hod.


Ve velkém sále divadla

S ČTYŘLÍSTKEM Z POHÁDKY DO POHÁDKY

Vystoupení dětí z mateřské školy Čtyřlístek a rozloučení s předškoláky.

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč


Středa
31.5. 2017

08:30 hod.


Na jevišti

OD MADLENKY K MADLE

O dobrých rukách ve zlé době.

Inscenace je inspirovaná skutečností a také literární předlohou, zpracovává období od roku 1919 do jara 1945. Dějovou linku tvoří příběh miminka, její rodiny, sousedů i cizích lidí různého náboženského vyznání, jejichž dobré ruce ji na cestě doprovázely.

Uvádí FysioART Praha.

Hrají: Hana Strejčková a Vendula Burger

Představení již proběhlo

Vstupné: 50 Kč

Pro školy - SŠ


Čtvrtek
1.6. 2017

17:00 hod.


Ve velkém sále divadla

TANAMBOURRÉE 2017 ANEB PROPLETANICE

Tanec v divadle

Přehlídka účastníků 19. ročníku festivalu scénického tance.

Pořádá ZUŠ Varnsdorf a Etuda Prima.

Představení již proběhlo

Vstupné dobrovolné


Pátek
2.6. 2017

09:30 hod.


Zahrada MŠ Na kopečku

TANAMBOURRÉE 2017 ANEB PROPLETANICE

Tanec v zahradě

Vystoupení pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Při nepříznivém počasí se uskuteční v divadle.

Pořádá ZUŠ Varnsdorf a Etuda prima.Představení již proběhlo

Vstup volný


Pátek
2.6. 2017

20:00 hod.


V Lidové zahradě

ABRAXAS

Koncert legendární české pop rockové kapely, která slaví již 40 let na scéně.

Představení již proběhlo

Vstupné: 180 Kč


Neděle
4.6. 2017

10:30 hod.


Ve velkém sále divadla

TANAMBOURRÉE 2017 ANEB PROPLETANICE

Tanec a divadlo

V jednom lese, v jednom domě

Závěrečné představení festivalu - pásmo pohádek.

Pořádá ZUŠ Varnsdorf a Etuda Prima.

Představení již proběhlo

Vstup volný


Úterý
13.6. 2017

18:00 hod.


V malém sále divadla

CAUSA CARNIVORA

Promítání dokumentárního filmu s přednáškou.  Proč naše země v soužití s velkými šelmami představuje izolovaný ostrov uprostřed Evropy? Přednáška o životě velkých šelem v ČR se zaměřením na Šluknovský výběžek a okolí.

 

Představení již proběhlo

Vstupné: 20 Kč


Středa
14.6. 2017

20:00 hod.


Ve velkém sále divadla

GARY LUCAS

Koncert amerického kytarového mága Garyho Lucase.

Na jeho sólovém koncertě se přenesete mimo čas a prostor, a každý další všední den se od té chvíle stane méně obyčejným. V dokonalé jednotě a harmonii, danými vyzrálou muzikantskou osobností, zažijete rock´n´roll, avantgardu, blues, jazz, ale také country a klasiku! Vzhledem k tomu – s kým vším nahrával: neexistuje možnost, že byste jeho hru neslyšeli. Namátkou – Leonard Bernstein, Lou Reed, Patti Smith, Nick Cave, Jeff Buckley, Iggy Pop, Peter Hammill… a desítky dalších.

Pořádá Wet Cat.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


Úterý
20.6. 2017

09:30 hod.


Ve velkém sále divadla

HRAJEME SI S POEZIÍ, PRÓZOU I DRAMATEM aneb co se letos urodilo v dramaťáku na BGV

Představení dramatického kroužku Biskupského gymnázia Varnsdorf (Aprílová škola Jiřího Žáčka, Pověsti poutních míst Šluknovska)

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč

Pro školy
3.-5. třída ZŠ


Úterý
20.6. 2017

11:30 hod.


Ve velkém sále divadla

HRAJEME SI S POEZIÍ, PRÓZOU I DRAMATEM aneb co se letos urodilo v dramaťáku na BGV

Představení dramatického kroužku Biskupského gymnázia Varnsdorf (Zá hádky Petra Nikla, Pověsti poutních míst Šluknovska, Co svět dává a bere)

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč

Pro školy
Gymnázium


Úterý
20.6. 2017

17:00 hod.


Ve velkém sále divadla

HRAJEME SI S POEZIÍ, PRÓZOU I DRAMATEM aneb co se letos urodilo v dramaťáku na BGV

Představení dramatického kroužku Biskupského gymnázia Varnsdorf (Zá hádky Petra Nikla, Pověsti poutních míst Šluknovska, Co svět dává a bere,  Ochutnávka detektivky)

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč


Středa
21.6. 2017

19:00 hod.


Ve velkém sále divadla

LISTOPAD

Tato politická fraška nás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení „stejně nízké jako Ghándího cholesterol“. Nehodlá se však vzdát bez boje a svou chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů.

V roce 2015 na Grand Festivalu smíchu v Pardubicích získala tato komedie cenu za nejoblíbenější inscenaci publika - Komedie diváků a Michal Dlouhý obdržel Cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Uvádí Městská divadla pražská – Divadlo ABC Praha.

Hrají: Michal Dlouhý, Jiří Hána, Jaroslav Vlach, Lenka Zbranková a Zdeněk Vencl.

Představení již proběhlo

Vstupné: 290, 280 a 260 Kč

Skupina "A" i volně


Pátek
23.6. 2017

09:00 hod.
10:30 hod.


Ve velkém sále divadla

O LESÍČKOVI

Pohádka s lehce ekologickou tematikou pro děti z MŠ a 1. stupeň ZŠ.

Pořádá EKO-KOM a Odbor životního prostředí města Varnsdorf.

Představení již proběhlo

Pouze pro pozvané


Úterý
27.6. 2017

16:00 hod.


Ve velkém sále divadla

ŠKOLNÍ AKADEMIE ZŠ NÁMĚSTÍ

Program žákovských vystoupení dětí ze ZŠ náměstí.

Představení již proběhlo

Vstupné: 30 Kč


Čtvrtek
29.6. 2017

20:00 hod.


Lidová zahrada

SKETY

Koncert originální pop-jazzové české vokální kapely.

Koncert podpořil Ústecký kraj.

Představení již proběhlo

Vstupné: 200 Kč


UZAVŘENÍ POKLADNY

24.7.-28.7.2017 bude pokladna divadla uzavřena.MARTA KUBIŠOVÁ

Ve čtvrtek 13. dubna byl zahájen předprodej vstupenek na koncert Marty Kubišové.PŘEDPLATNÉ SEZÓNA 2017/2018

1. června byl zahájen prodej předplatného - sezóna 2017/2018.JAKUB SMOLÍK - VÁNOČNÍ KONCERT

V předprodeji již máme vstupenky na vánoční koncert zpěváka Jakuba Smolíka.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf