V roce 2016 si připomíná Varnsdorf 200leté výročí narození slavného rodáka, sochaře Vincenze Pilze. Narodil se 14. listopadu 1816 ve Warnsdorfu a zemřel 26. dubna 1896 ve Vídni. Svým odhodláním a neuvěřitelnou pílí dobyl uměleckou Vídeň a jeho díla dodnes zdobí slavné paláce, zámky, kostely a další budovy a veřejná prostranství po celé Evropě a dokonce i v Americe. Přesto zůstává i po tak dlouhé době pro naši veřejnost téměř neobjeven. Proto chceme jeho jméno více zpopularizovat a co nejvíce připomenout, a to právě pomocí projektu 200 let Vincenze Pilze.

 

V rámci projektu se uskuteční tři významné akce pro veřejnost:

 

19. října 2016

V přednáškové aule Vyšší odborné školy a střední školy v Karlově ulici ve Varnsdorfu proběhne konferenční seminář s názvem Vincenz Pilz, na kterém vystoupí odborníci nejen z Čech, ale i z Německa a Rakouska. Z příspěvků jednotlivých účastníků bude publikován tištěný česko-německý sborník.

 

1.  listopadu 2016

V budově Městské knihovny ve Varnsdorfu započne výstava s názvem Život a dílo Vincenze Pilze. K vidění zde bude až do poloviny ledna 2017.

 

14. listopadu 2016

V budově Městského divadla Varnsdorf bude slavnostně odhalen pomník Vincenzi Pilzovi. Jeho realizace se ujala sochařka Paulina Skavova.

 

Projekt 200 let Vincenze Pilze realizuje Městské divadlo Varnsdorf ve spolupráci s Hillersche Villa ze Žitavy. Finančně ho podpořil Euroregion Nisa z Fondu malých projektů v Programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014 - 2020, Město Varnsdorf.   

 

         

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 20. listopadu bude zahájen předprodej těchto titulů: Perfect days, Sólo, Zora Jandová & Zdeněk Merta, La Traviata, O princezně, která ráčkovala a Pro tebe cokoliv.ČECHOMOR

V pondělí 13. listopadu byl zahájen předprodej vstupenek na koncert kapely Čechomor.


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf