KAŽDÝ MÁ SVOU PRAVDU

23. 04. 2024 19:00 hodin

Ve velkém sále divadla

Skvělá komedie z tvůrčí dílny v současnosti nejpopulárnějšího divadla v Česku. Dejvické divadlo je prostě zárukou kvality i úspěchu. Pirandellova hra Cosí è, se vi pare je 107 let stará, ale z její aktuálnosti až mrazí. O čem je? O tom, že pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, naprostá, velká… A každý má tu svou. O tom, že se často ztratíme hledáním vlastní, mnohdy nepodstatné pravdy, zatímco nám uniká něco mnohem podstatnějšího. A přitom stále platí, že E = mc². A taky o tom, že hoaxy a fakenews nejsou vynálezem dneška, že lidská naivita i potřeba mít pravdu za každou cenu je stará jako člověk sám. Soubor divadla se tu předvede v nejlepší kondici, scéna je prostě úžasná, kostýmy báječné, představení má velmi „italský“ spád a akcenty. Brilantní groteska odehrávající se v době nástupu fašismu v Itálii diváka pohltí od prvních replik a nepustí po celých 145 minut.    

V režii Michala Vajdičky hrají: Ivan Trojan, Hynek Čermák, Veronika Khek Kubařová, Klára Melíšková, Martin Myšička, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová, Zdeňka Žádníková a další.

Uvádí Dejvické divadlo.

A i volně Sezóna 2022/2023

Vstupné: 650, 600 a 550 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace