Předplatné

Nabídka předplatného na programy Městského divadla Varnsdorf

Předplatné prodáváme již od 1. června 2022.
Předplatitelé mají svá dosavadní místa blokována do konce srpna. Poté budou místa poskytnuta ostatním zájemcům o předplatné.

Víte, jaké výhody Vám nabízí naše předplatné?

  • zajišťuje Vám Vaše stálé místo v hledišti
  • šetříte na finančně zvýhodněném vstupném
  • přivádí Vás pravidelně do milé společnosti předplatitelů
  • můžete být až domů včas informování o pořadech divadla - podle vašeho výběru buď letáčkem (za poštovné), nebo e-mailovými zprávami (zdarma)
  • mimovarnsdorfští předplatitelé skupiny "A" mohou využít autobusové divadelní svozy

Divadelní sezona 2022 - 2023

Předplatné skupiny "A"
(začátky v 19.00 hodin) nabídne 8 divadelních večerů

Jiří Havelka

SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

Pokud jste se zúčastnili alespoň jedné jediné domovní schůze, budete v průběhu představení zažívat nepříjemný pocit takzvaného déjá vu. Komedie Společenstvo vlastníků totiž důsledně dodržuje formu klasické schůze, která má své zákonitosti, své problémy a dokonce často i archetypy jednotlivých účastníků. Každý z návrhů vyvolává další a vyostřenější rozepře a je jedno, jestli jde o výstavbu výtahu, rozúčtování spotřeby vody, opravu plynových rozvodů nebo prodej půdních prostor.
V roce 2019 natočil režisér Jiří Havelka na základě této hry celovečerní film Vlastníci, který získal Českého lva za nejlepší scénář.

Obsazení: Lucie Končoková, Petr Prokeš, Eva Reiterová, Petr Bucháček, Karolina Frydecká, Milan Ligač, Ondřej Lechnýř j. h., Lucie Matoušková, Martin Hrubý, Milan Koníček j. h., Dáša Bělanská j. h., Petr Mikeska a další.

Uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav.

 

Jean-Marie Chevret

PUSŤTE MĚ VEN!

Velká hvězda pařížského divadla a filmu Joce de Guérande se doma chystá na odjezd do televizního studia, neboť na programu bude přímý přenos galavečera na její počest. Už je vlastně na odchodu z bytu, téměř všechno připraveno, jen ještě musí spustit novou bezpečnostní roletu na terasu… a z vteřiny na vteřinu může být všechno jinak! Joce má najednou nekonečně prostoru pro mnohem otevřenější a sarkastičtější bilanci, než jakou jí předepisoval scénář pořadu. Před očima jí defilují všechny důležité okamžiky jejího života, a to zdaleka nejen ty zalité sluncem. A pozor, autor připravil pro Joce a hlavně pro diváky této chytré komedie skutečně překvapivý konec!

Obasazení: Iva Janžurová, Sabina Remundová

Uvádí Divadlo Kalich Praha.

 

Pavel Jurda, Vladimír Holan, Jan Werich

HADRY, KOSTI, KŮŽE

Vila na Kampě – U Sovových mlýnů 501/7, zdánlivý ostrov svobody v poryvech dějin. Dříve Dobrovského, dnes Werichova vila. Od roku 1945 až do své smrti roce 1980 zde žil „národní klaun a národní rabín“ Jan Werich. V roce 1948, půl roku po odchodu Jiřího Voskovce, se sem do přízemí nastěhoval „černý anděl poezie“ Vladimír Holan. Dvacet let společného soužití Hamleta a Falstaffa. Příliš slov k živým i mlčení s přízraky. Bujaré večírky i nejniternější modlitby. Tři kolmé metry, to byla tehdy vzdálenost z jednoho pólu české kultury na druhý. 

Obsazení:  Miroslav Hanuš, Luboš Veselý, Matěj Anděl, Andrea Buršová, Bohdana Pavlíková, Denisa Barešová, Jan Grundman, Jan Mansfeld

Uvádí Švandovo divadlo na Smíchově.

 

Laurent Baffie

TIK TIK

V čekárně psychiatra se setkávají tři muži a tři ženy, různého věku, zaměstnání, osudu. Spojuje je stejný problém, trpí obsedantní neurózou, s kterou se těžko žije. Všichni věří v pomoc světoznámého odborníka, u kterého se museli objednat dlouho předem. Jenže ten se omluvil za zpoždění letadla a také jeho následná cesta autem znamená časové zdržení. Během dlouhého čekání hrají i „monopoly“ a nakonec se sami pokusí o skupinovou terapii, při které své obsese dramaticky a za fandění těch druhých alespoň na chvíli překonávají.

Obsazení: Tereza Kostková, Kristýna Frejová , Eva Josefíková / Šárka Kubíková, Václav Knop ,  Josef Polášek,  Jaromír Nosek

Uvádí Komorní divadlo Kalich.

 

Dale Wasserman

PŘELET NAD KUKAČČÍM HNÍZDEM

Aby se vyhnul vězení, zvolil psychiatrickou léčebnu. Ale možná udělal tu největší chybu svého života… Strhující příběh o souboji mezi manipulativní zdravotní sestrou a jejím nedobrovolným pacientem.

Slávu Přeletu nad kukaččím hnízdem pak dovršila filmová adaptace Miloše Formana, která získala pět Oscarů.

Obsazení: Miroslav Hrabě / Lukáš Burian, Romana Goščíková / Anna Kulovaná, Petr Klimeš / Petr Halíček, Milan Enčev, Lukáš Malínek, Jindřich Žampa / Martin Šnajdr, Karel Hábl / Antonín Hardt, Alžběta Fišerová / Barbora Kepková, Michal Roneš, Marek Helma

Uvádí Divadlo Radka Brzobohatého.

 

Luigi Pirandello

KAŽDÝ MÁ SVOU PRAVDU

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, naprostá, velká… A každý má tu svou. Komedie o tom, že se často ztratíme hledáním vlastní, mnohdy nepodstatné pravdy, zatímco nám uniká něco mnohem podstatnějšího. A přitom stále platí, že E = mc².

Obsazení: Jaroslav Plesl, Klára Melíšková, Veronika Khek Kubařová , Martin Myšička, Hynek Čermák, Lenka Krobotová, Jana Holcová, Zdeňka Žádníková, Lukáš Příkazký, Ivan Trojan, Denis Šafařík, Antonie Formanová a další.

Uvádí Dejvické divadlo.

 

Emmerich Kálmán

ČARDÁŠOVÁ PRINCEZNA

Čardášová princezna je příběh postavený na lásce kabaretní zpěvačky z Budapešti a mladého knížete z Vídně, tedy na střetu dvou světů, který Kálmán hudebně vystavěl na maďarském čardáši a vídeňském valčíku. Taneční melodie protkávají celou operetu a jsou symbolem nejen dvou národností, ale také symbolem podřízenosti a nadřazenosti národů a jednotlivých společenských vrstev.

Obsazení: Tereza Mátlová / Zuzana Ballánová, Jan Ondráček / Milan Vlček, Michal Bragagnolo / Jakub Hliněnský / Milan Vlček, Monika Sommerová / Jakuba Šeniglová, Pavlína Senič / Valeria Vaygant, Tomáš Christian Brázda a další

Uvádí Severočeské divadlo.

 

Bohumil Hrabal

PÁBITELÉ

Lehkonohá koláž obrazů a zápisků Bohumila Hrabala, v níž se proplétá raná humoreska o tlupě pojišťováků na lovu, s pozdní melancholií bilancujícího autora. Koláž se mění v konfrontáž. Zve nás do hospody, která je alfou i omegou Hrabalovy tvorby. Zve nás do divadla na pivo, párek a pábení všeho druhu.

Obsazení: Adam Ernest, Jan Plouhar, Petr Uhlík, Lukáš Černoch, Anna Fišerová / Klára Suchá, Andrea Berecková, Matúš Bukovčan, Jaroslav Achab Haidler

Uvádí Činoherní studio Ústí nad LabemAutobusové svozy skupiny "A" - viz Svozy

Předplatné skupiny "B"
neděle v 15:00 hodin - pohádky pro rodiče s dětmi

Rudolf Čechura, Jiří Šalamoun

MAXIPES FÍK

Holčička Ája si přála malého pejska. Z malého pejska ale vyrostl velký pes Fík a z malého dobrodružství začalo velké dobrodružství. A že je to pes neobyčejný? No, který pes se dostane do školy, kde se naučí psát a počítat? Nebo dojde páníčkovi pro pivo, nebo dostane angažmá v cirkusu? A viděli jste někdy psa, který řídí auto? To vše poznáte a zažijete v této pohádce pro malé i velké diváky.

Uvádí Divadlo Krapet.

 

Josef Lada

O KOCOURU MIKEŠOVI

Černý kocourek žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil, aby rozdával radost všem dětem.

Uvádí Divadlo Scéna.

 

Vladislav Vančura

KUBULA A KUBA KUBIKULA

Pohádka o potulném medvědáři, jeho malém medvídkovi a přátelském strašidle. Mrzne až praští a medvědář Kuba Kubikulase s medvídkem Kubulou vydávají na dobrodružné putování světem. Koho a co na své cestě potkají a jak jim z bryndy pomůže strašidlo, které si sami vymysleli, se děti dozvědí v pohádce plné písniček, legrace, napětí a fantazie.

Uvádí Divadlo AHA.

 

O KLUKOVI Z PLAKÁTU

Oblíbený večerníčkový příběh ožívá na divadelním jevišti. Jednou šel Lukáš do školy, a když procházel kolem zdi s plakáty, objevil na jednom z nich kluka, který jako by mu z oka vypadl. A ten kluk z plakátu vyskočil a promluvil! Spolu pak zažili nevídaná dobrodružství na staré plakátovací ploše…

Uvádí Divadlo D5.

 

Veronika Poldauf Riedlbauchová, Marianna Stránská

DO HAJAN!

Autorská inscenace režisérky Veroniky Poldauf Riedlbauchové určená dětem od tří let stojí na pomezí poetického fyzického divadla a klaunské grotesky. Vychází z všem dobře známé situace, kdy už by děti měly jít spát, ale najednou v sobě objeví netušenou zásobu energie a zjišťují, že se jim ještě ani trochu spát nechce. To vše k pramalé radosti tatínka, který si maloval, jak je bez problémů uloží do postele.

Uvádí Divadlo Drak.


Předplatné skupiny "C"
začátky v 19:00 hodin - 5 komedií s atraktivním obsazením

Robin Hawdon

ŠPINAVÝ OBCHOD

Bláznivá komedie s kriminální zápletkou. Mandy a Tania, dvě krásné tanečnice z nočního klubu v londýnském Soho, se dostaly do svízelné situace. Nesmlouvavý majitel klubu Velký Mack se dozví, že Mandy má aférku s Gerrym a Tania zase s Terrym a pošle na ně své kumpány. Navíc se dozví, že nejde jenom o aférky jeho zaměstnankyň, ale také o hodně velké peníze...

Obsazení: Markéta Schimmerová Procházková, Kateřina Sedláková-Pechová, Martin Kraus, Miroslav Etzler, Robert Hájek, Denny Ratajský / Jiří Štrébl

Uvádí JT Promotion.

 

Éric Assous

MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ

Jako milionář zklamal. Uspěje jako bezdomovec? Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Jean Pierre přišel, aby se omluvil, a jako nezaměstnaný se vlastně zeptal i na práci. Séverine se rozhodne dát mu šanci a nabídne mu místo údržbáře….

Obsazení: Petr Nárožný, Veronika Freimanová, Zuzana Žáková / Anna Kotlíková, Robert Hájek / Martin Zahálka ml., Antonín Procházka / Vasil Fridrich, Lucie Zedníčková / Štěpánka Křesťanová

Uvádí Agentura Harlekýn.

 

Jean Poiret

VESELÉ VELIKONOCE

Nenapravitelný rošťák, profesionál i zvíře chystá bezva fintu. Věčný příběh nenapravitelného zmatkáře Stéphana, který se odhodlá tajně podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení.  Veselé Velikonoce jsou skvostnou situační komedií, která vychází z nejlepších tradic slapstickových komedií a grotesky.

Obsazení: Martin Hofmann, Michaela Badinková, Eliška Hanušová / Anna Jiřina Daňhelová, Monika Zoubková, Jelena Juklová, Jiří Wohanka, Filip Cíl / Tomáš Kůgel

Uvádí Pantheon production.

 

Éric Assous

ŠŤASTNÝ VYVOLENÝ

Manželé Greg a Melanie pozvali svého kamaráda Jeffa na večeři. Jeffova bývalá přítelkyně Charline, kterou pět let neviděl, se má vdávat a za svědka si vybrala Melanii. Shodou okolností se Charline se svým vyvoleným objeví na společné večeři. Charline ho miluje, ačkoliv své přátele předem varuje, že je „trochu jiný“...

Obsazení: Linda Rybová, David Matásek, Igor Chmela, Jana Janěková ml., Matouš Ruml; ze záznamu Jiří Bartoška

Uvádí Divadlo Verze

 

Norm Foster

NIKDY NENÍ POZDĚ

Důmyslně vystavěná komedie pro dva herce v šesti rolích, která má spolu s komediálními situacemi i ztišené tóny k zamyšlení. Příběh dvou lidí, jejichž životní cesty se v průběhu dlouhých desetiletí sice několikrát protnou, ale pokaždé se zase vydají jiným směrem. Až dojde k jednomu osudovému setkání...

Obsazení: Jana Paulová a Václav Vydra

Uvádí Divadlo Kalich.


Předplatné skupiny "D"

začátky v 9:30 hodin a ve 14:00 hodin - 5 pohádkových programů pro školky, družiny i ostatní zájemce

Cyril Podolský, Martin Šinkovský
KRYSÁCI A ZTRACENÝ LUDVÍK

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil! Začíná nebezpečná pátrací akce. Shledají se s ním ještě vůbec? Vrátí se všichni šťastně domů? To se dozvíte, když příjdete na naši pohádku.

Uvádí Divadlo Za2.

 

Ludvík Středa, Michal Sopuch

KOSÍ BRATŘI

Žili, byli dva kosí bratři. Starší Josef za osmnáct a mladší Václav bez dvou za dvacet. Josef s Václavem spolu vyvádějí nejrůznější taškařice, vylomeniny a zažívají mnohá dobrodružství. Přijďte se podívat na to, jak zkoušeli kopat metro, kdo jim to poradil a jak to nakonec dopadlo. Jak zkoušeli jezdit na kole. A kdo si nakonec na kole natloukl nos nebo zobák? Víte, jak se krotí lev? Josef s Václavem vám to ukážou. Umí toho ještě mnohem víc.  A jestlipak umí dělat i dobré skutky?  Josef s Václavem jsou prostě kosí kluci jak se patří.

Uvádí Scéna Zlín.

 

Iva Peřinová

JAK ŠEL DRAK SNÍST PRINCEZNU

Činoherní pohádka s písničkami, o krvelačném čaroději a hodném draku Habánkovi, který nechce jíst princezny a raději se živí zeleninou. Jeho nejoblíbenější pochoutkou je mrkev, a tu by vyměnil za jakoukoliv princeznu. Ale protože chce zachránit starého čaroděje, který se o něj od malička stará, rozhodne se, že přece jenom jednu princeznu sní. Jenže, když ona je zrovna taková hezká a hodná. A tak má drak Habánek problém….

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov.

 

Jan Karafiát, Marta Míková

BROUČCI

Příběh o životě jedné rodiny, která není tak úplně obyčejná - je to totiž rodina svatojánských broučků. Jsou ale pohádkoví broučci tak moc jiní než skuteční lidé ze skutečného světa? Dost možná k sobě máme blíž, než bychom si mohli myslet... Loutkové zpracování dnes již klasického příběhu připomene některé lidské vlastnosti, a to nejen ty dobré.

Uvádí Divadlo Lampion.

J.  Š. Kubín

HONZA A HEJHULÁK

Známá postava klasických českých pohádek „Honza“ prochází světem, aby se mnohému naučil, všude se dobře díval a nakonec si nevěstu vyhledal. Tentokrát se na své cestě pustí do křížku s čertem Hejhulákem, který lidské hříchy sčítá a plánuje, jak to bude s Marjánkou a její panímámou...

Uvádí Divadlo Pohádka.

Předplatné skupiny "K" - Hudební setkání
5 koncertních programů, zpravidla od 18 hodin

S. V. A. TRIO

Smyčcové trio hrající jazz fusion, je formace tří renomovaných muzikantů s velkými multižánrovými zkušenostmi, kteří se zaměřují na autorskou hudbu. Na české scéně jsou ojedinělým a inovativním souborem reflektující společné hudební vlivy a reagují na život uvnitř velkoměsta. Jejich styl pojmenovali „urban fusion“. S.V.A. Trio hraje ve složení: Alexey Aslamas – housle, Vladan Malinjak – viola, Šimon Marek – cello. Jako sidemani spolupracují například s Darou Rolins, Lash&Grey, DJ Wichem a dalšími špičkovými umělci.

 

JULIE SVĚCENÁ A LADISLAV HORÁK

Julie Svěcená je považovaná za jednu z nejnadějnějších mladých houslových talentů. Vítězka mezinárodní rozhlasové soutěže ‘Concertino Praga’, rozsáhle koncertuje v Evropě, Asii a USA. V rámci koncertu, při kterém ji doprovodí na akordeon Ladislav Horák (akordeon), zazní skladby Piazzolly, Bacha, Schnittkeho a dalších autorů.

 

VILÉM VEVERKA TRIO

My Own Way

K netradičnímu swingovému triu, hoboj – klavír – kontrabas, přizval Vilém Veverka špičkové muzikanty, klavíristu a skladatele Martina Hyblera a zřejmě nejuniverzálnějšího kontrabasistu české scény Ondřeje „Mácu“ Štajnochra. Mimořádnou atraktivitu projektu pak podtrhuje dramaturgie -interpreti provedou skladby autorů jako jsou Leonard Bernstein, George Gershwin, Joseph Cosma, Ennio Morricone, Ástor Piazzolla i autorskou hudbu Martina Hyblera.

 

BUDWEISEROVÁ, RACEK & MIKAVA

Irena Budweiserová nejčastěji vystupuje v duu s vynikajícím kytaristou a zpěvákem Jakubem Rackem. Před časem potkali skvělého mladého japonského violoncellistu Keishiro Mikawu, se kterým se domluvili na občasném společném vystupování. Vznikl program, ve kterém tři sólisté s různými hudebními kořeny dali vzniknout zajímavému pohledu na gospel, blues, folkové balady i autorskou hudbu.THE CELLO BOYS

Efektní propojení hudebních stylů klasiky, rocku či moderny nabídne atraktivní dvojice violoncellistů a doprovodné bicí jen umocní hudební zážitek z děl Bacha, Haydna, U2, Europe, Nirvany, Jacksona, Avicii a dalších špičkových autorů a kapel. The Cello boys tvoří: Ladislav Mariaš, Zachar Fedorov – violoncello / Jakub Kočí – bicí nástroje.

 
-----

Ceny předplatného platné v sezoně 2022-2023

předplatné zahrnuje ve skupině "A" 8 představení, ve všech ostatních skupinách 5 představení

cenová skupina skupina "A" skupina "B" skupina "C" skupina "D" skupina "K"
I. cenová skupina
1.-10. řada přízemí
1. řada balkón lóže
2 600 Kč 400 Kč 1 750 Kč 300 Kč 550 Kč

II. cenová skupina
11.-17. řada přízemí
2.-5. řada balkón
2 520Kč 400 Kč 1 700 Kč 300 Kč
III. cenová skupina
18.-21. řada přízemí
2 360 Kč 400 Kč 1 600 Kč 300 Kč

(V případě dokoupení předplatného v průběhu sezóny se odehraná představení odpočítávají.)