Předplatné

Nabídka předplatného na programy Městského divadla Varnsdorf

Předplatné prodáváme již od 1. června 2021.
Předplatitelé mají svá dosavadní místa blokována do konce srpna. Poté budou místa poskytnuta ostatním zájemcům o předplatné.

Víte, jaké výhody Vám nabízí naše předplatné?

  • zajišťuje Vám Vaše stálé místo v hledišti
  • šetříte na finančně zvýhodněném vstupném
  • přivádí Vás pravidelně do milé společnosti předplatitelů
  • můžete být až domů včas informování o pořadech divadla - podle vašeho výběru buď letáčkem (za poštovné), nebo e-mailovými zprávami (zdarma)
  • mimovarnsdorfští předplatitelé skupiny "A" mohou využít autobusové divadelní svozy

Divadelní sezona 2021 - 2022

Předplatné skupiny "A"
(začátky v 19.00 hodin) nabídne 8 divadelních večerů

Ingmar Bergman

SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA

Adaptace slavného filmu Ingmara Bergmana. Jeden z nejúpřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Vyjadřuje však také naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci. Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání.

Hrají: Michal Dlouhý, Michaela Badinková, Vasil Fridrich / Kamil Halbich a Barbara Lukešová.

Uvádí Agentura Harlekýn Praha.

Patrick Ryan, Milan Schejbal, Hynek Bouček

JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU

Příběh vojáka Ernesta Goodbodyho, který se svérázně potýká s mašinérií armády. Svým naivním a důkladně poctivým přístupem ke všemu a všem uvádí v šílenství ty, kteří v rozkazech a drilu nalezli smysl svého života. Každý nadřízený se ho snaží co nejdříve zbavit! Goodbody „nevinně“ rozpoutává situace, které jsou přes krutou podstatu války nesmírně komické a směšné.

Hrají: Aleš Háma, Jan Konečný, Petr Bednář, Filip Müller, Jiří Vojta, Monika Timková a další.

Uvádí Divadlo A. Dvořáka Příbram.

 

Agatha Christie

A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN

Psychothriller od královny detektivek, kde vrahem může být kdokoliv. Na opuštěný ostrov se sjíždí vybraná společnost, aniž by znala blíže důvod pozvání. Luxusní vila, samota a krásné počasí slibují příjemně strávený čas. Všechno se však rychle mění a ze snu se stává noční můra. Podle prastaré básničky o černoušcích začínají jednotliví členové společnosti umírat. Kdo je však vrah, když je ostrov zcela opuštěn? Jeden z nich. Ale KDO? Nechte si zahrát na své nervy, které budou napjaty až k prasknutí.

Hrají: Diana Šoltýsová, Jakub Koudela, Petr Bucháček, Radim Madeja, Roman Teprt, Martin Hrubý, Karolina Frydecká a další.

Uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav.

 

CARMINA VETERA

Komponované taneční představení na motivy starých lidových písní v choreografickém ztvárnění Petra Zusky. Večer s názvem Carmina Vetera (Staré Písně) představuje choreografie „Ej Lásko“, „Lyrická“, „Fo(u)r one“ a „Růže“, na hudbu Spirituál Kvintetu, Jiřího Pavlici a slovenských a ukrajinských balad.

Tančí Pražský komorní balet.

 

Thomas Brussig

TRENÉR

Přišel čas vylít si srdce. Nejen o fotbale, ale i změnách, které s sebou přináší život. Více než dvacet let stál coby stratég stranou, býval při tréninku pes a během hry spasitel. Jeho klub se jmenuje Spartak Roudnice, povoláním fotbalový trenér. Jakmile je jednou v ráži, není k zastavení.

Hraje: David Prachař.

Uvádí Divadlo Verze Praha.

 

Gilles Dyrek

BENÁTKY POD SNĚHEM

Brilantní situační komedie o pozvání na večeři a zmatení jazyků. Při večeři s přáteli dochází ke konfrontaci dvou mladých párů s opravdovostí a falší jejich lásky. Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání může ale všechno převrátit. Jedno malé nedorozumění vede až k absurdním situacím.

Hrají: Veronika Arichteva nebo Sandra Sandeva, Míra Nosek, Lucie Štěpánková a Filip Cíl.

Uvádí Pantheon production.

 

Didier Caron

FALEŠNÁ NOTA

Silný příběh s velmi dobře vystavěnou zápletkou a napětím, ve kterém je divák vtažen do role svědka a soudce, tváří v tvář minulosti a současnosti. Jsme svědky psychického kolapsu člověka, který musí nejprve zachránit svou pověst, pak zachránit svou kůži, hrát hru, kterou ho jeho agresor nutí hrát. Ale kdo je opravdu agresor? To je to, co nám aktéři - slavný dirigent a návštěvník - kousek po kousku odkrývají a řeší témata, jak důležitá a neomylná je odpovědnost, svobodná vůle a nevyhnutelnost.

Hrají: Pavel Rímský a Martin Finger.

Uvádí Divadlo v Řeznické Praha.

 

Ken Ludwig

BE MY BABY – BUĎ MOJE BABY

Jemná a citlivá retrokomedie dokazující, že v druhém se může splést každý a že na lásku není nikdy pozdě. Popudlivý Skot John a stále nervózní Angličanka Maude se poprvé setkávají na svatbě Johnova svěřence a Maudiny neteře. Podruhé je svede dohromady až prosba mladého páru, aby pro ně vyzvedli v Kalifornii novorozeně, které se novomanželé rozhodli osvojit. John a Maude se vydávají na dlouhou cestu, kterou si navzájem náležitě znepříjemňují. A aby toho nebylo málo, uvíznou v San Francisku, odkud se po několik týdnů nemohou vrátit zpět do Británie. Během vynuceně tráveného času a starostí o bezbranné novorozeně si však začnou uvědomovat i lepší stránky toho druhého.

Hrají: Vanda Hybnerová, David Novotný, Michaela Sejnová Dittrichová, Mirek Sabadin, Lenka Zbranková a Jiří Vojta.

Uvádí Divadlo Palace Praha.


Autobusové svozy skupiny "A" - viz Svozy

Předplatné skupiny "B"
neděle v 15:00 hodin - pohádky pro rodiče s dětmi

Jiří Trnka

ZAHRADA

To šlo jednou pár kluků do školy a cestou uviděli ve vysoké zdi starou rezavou branku. Tak takhle tajemně začíná kniha Jiřího Trnky Zahrada. Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. A co teprve když se ocitnou v tajemné zahradě plné překvapení. Hlídá ji zlomyslný kocour s mluvícím trpaslíkem, v jezírku plave sečtělá velryba a v nouzi pomůžou legrační sloni. A právě do takové zahrady se zatoulají tři kluci a vy s nimi.

Uvádí Divadlo Krapet Praha.

 

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA V LEDOVÉM KRÁLOVSTVÍ

V ledovém království na konci světa žije zlá Sněhová královna, která má srdce z ledu. Jednoho dne, když se prohání jako mrazivá meluzína nad Královstvím slunce, zahlédne prince Kryštofa a nabídne mu náruč stříbrného prachu a celé království z ledu.  Očarovaný Kryštof se nechá unést. Náhlé zmizení Kryštofa trápí jeho sestřičky, které se ho vydají se sněhulákem Olíkem hledat. Cestou do ledového království zažijí mnoho dobrodružství a potkají spoustu pohádkových postav. Muzikál nabitý efekty, choreografií, písněmi, výpravnými kostýmy a moderní projekcí na plátně.

Uvádí Metropolitní divadlo Praha.

 

Iva Peřinová

POHÁDKA DO DLANĚ

Veršovaná pohádka o koloběhu ročních dob v přírodě je vlastně živým snem jednoho užaslého člověka, před kterým náhle začnou defilovat personifikované roční doby. A jak všichni dobře vědí, každé období je úplně jiné. Paní Zima je třeskutá a pěkně od rány, deštivé Jaro je osobnost o poznání citlivější, horké Léto se umí pěkně rozpálit, zatímco malíř Podzim pořád lítá s hlavou někde v oblacích.  Roční doby spolu postupně svádějí souboj o nadvládu nad světem, ale ať dělají, co dělají, ten boj má stejně vždycky dopředu známý výsledek.

Uvádí Naivní divadlo Liberec.

 

Ondřej Sekora

FERDA MRAVENEC

Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory. Kamarádství s Cvrčkem, Plošticí Ruměnicí a Broukem Pytlíkem, spory s panem Hlemýžděm a Škvory policajty, stavba vozíku a hon na Koníka, tanec s Housenkou a boj s Mravkolvem a jeho synem Ťutínkem nenechá klidným žádného z malých ani velkých diváků. 

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov.

 

Hana Strejčková

HNÍZDO NA NITKÁCH

Fyzická bajka o odvaze vzlétnout až do nebe a o odvaze vylétnout z bezpečí a náruče, z hnízda. Jak vyhrát nad svým strachem? Podívat se mu do očí. Jak se povznést nad nebezpečím? Sebrat odvahu, rozběhnout se ze všech sil a roztáhnout křídla. Hnízdo na nitkách uzavírá pomyslnou trilogii: po cestě k domovu (Mezi námi) a cestě na místo svých snů (Poutníci po hvězdách) se vydáváme na cestu od vyklubání z vajíčka k svobodné cestě životem. A i když na každé z cest číhají překážky a nebezpečí, pořád je kolem někdo, kdo dokáže zahnat zlo, anebo jej společnými silami přemoci. V představení se propojuje vzdušná akrobacie, fyzické divadlo, manipulace s předměty, multimédia a interakce s dětmi. 

Uvádí Hana Strejčková & kol./ FysioART.


Předplatné skupiny "C"
začátky v 19:00 hodin - 5 komedií s atraktivním obsazením

Graham Linehan, Petr Svojtka, Jiří Janků

AJŤÁCI

Nahlédněme do kutlochu IT oddělení Reynholm Industries, kde své příběhy pracovní i osobní prožívají Roy, Moss a jejich šéfová Jen.

Hrají: Anna Polívková / Zuzana Kajnarová, Jiří Maryško, Viktor Zavadil, Lukáš Burian, Ondřej Černý, Anna Kulovaná a Alžběta.

Uvádí Divadlo Radka Brzobohatého Praha.

 

Michael Parker

ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ

Fraška s množstvím komediálních situací o záletném americkém velvyslanci s překvapivým koncem. Harry Douglas, americký velvyslanec ve Velké Británii, oznámí své ženě Lois a svým přátelům, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že ona bude o víkendu v lázních. Harry se tajně vrací do prázdného domu, jelikož si zde naplánoval milostné dostaveníčko.

Hrají: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Alžbeta Stanková, Kristýna Kociánová / Hana Kusnjerová / Radka Pavlovčinová, Filip Tomsa, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková-Rychlá, Veronika Jeníková / Olga Želenská, Zbyšek Pantůček / Martin Zounar, Viktor Limr / Pavel Nečas.

Uvádí Divadelní společnost Háta.

 

Moliére

LAKOMEC

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra.  Divadlo Kalich přináší Lakomce současného, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molièrova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Molière svým současníkům.

Hrají: Pavel Zedníček, Jana Švandová, Marika Procjázková, Aleš Petráš / Ondřej Novák, Sarah Hlaváčová, Roman Štabrňák / Lukáš Král, Mojmír Maděrič, Zdeněk Palusga, Kristián Kašpar a Lukáš Matocha.

Uvádí Divadlo Kalich Praha.

 

Boleslav Polívka

DNA

Divadelní zpracování generačního střetu otce a dcery, kde ON (Bolek Polívka) a ONA (Anna Polívková) prožívají humorné i vážnější situace svého všedního života. Jako herečtí kolegové společně tráví čas v šatně a sem tam si odběhnou na scénu. Nebo už na scéně jsou? ON je chátrající, životem prozkoušený muž, který rád poučuje a vrtá do života svému potomkovi. ONA má pocit, že její zploditel je paranoidní šťoural. Komedie s autobiografickými prvky je plná gagů, klaunských a divadelních výstupů a efektů, typické improvizace i charakteristického humoru Bolka Polívky.

Hrají: Boleslav Polívka, Anna Polívková, Jaromír Barin Tichý, Jiří Fretti Pfeifer a diváci.

Uvádí Divadlo Bolka Polívky.

 

Woody Allen

SEX NOCI SVATOJÁNSKÉ

Divadelní komedie Woody Allena vznikla na základě stejnojmenného filmu, a stejně jako film, překypuje rafinovanou hrou o lásce a sexu, o nejrůznějších vášních, předsudcích, a v neposlední řadě také o manželských trampotách. Jednoho letního dne se do vily ukryté v lesích sjede nesourodá společnost: potřeštěný vynálezce Andrew řešící svou sexuální frustraci vymýšlením prapodivných vynálezů a jeho půvabná manželka Adriana zde přivítají geniálního, ale zdánlivě úzkoprsého filozofa Leopolda a jeho nastávající a okouzlující manželku Ariel. Již tak dosti třaskavou směs doplní záletný a bezuzdně milující lékař Maxwell a jeho naprosto nekomplikovaná přítelkyně Dulcy. Brzy je jasné, že název hry, odkazující kromě jiného k nejhranější Shakespearově komedii, není zvolen náhodou.

Hrají: Václav Kopta, Barbora Munzarová, Jaromír Meduna, Máša Málková, Radek Zima, Sandra Černodrinská / Sarah Hlaváčová.

Uvádí Komorní divadlo Kalich.Předplatné skupiny "D"
začátky v 9:30 hodin a ve 14:00 hodin - 5 pohádkových programů pro školky, družiny i ostatní zájemce

Astrid Lindgren

PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli.

Uvádí Divadlo Applause.

 

Lewis Caroll, Petr Mikeska

ALENKA A JEJÍ ŘÍŠE DIVŮ

Malá Alenka musí kvůli rýmě zůstat v posteli. Moc jí to ale nevadí, protože si ráda čte, hlavně svou nejoblíbenější knížku „Alenka v říši divů“.  A protože ještě raději maluje, kreslí si nejrůznější obrázky své fantazie, které – světe div se! – začnou ožívat. Vydejte se s Alenkou zachránit svět fantazie v pohádce na motivy knihy Lewise Carolla a prožijte tak roztodivné příběhy, ve kterých se setkáte s těmi nejneuvěřitelnějšími postavičkami.

Uvádí Divadlo Anfas Praha.

 

Květa Kuršová

VELRYBA LÍZINKA ANEB DOBRODRUŽSTVÍ V ČESKÝCH ŘEKÁCH

Výpravná pohádka s písničkami Marka Ebena o velrybě Lízince, která se do českých řek zatoulala ze Severního moře. Marně hledá kamarády mezi rybami, až jednou potká osamoceného rybáře Tomáše a stanou se z nich přátelé. Společně spolu překonají nástrahy pana Volejníčka, který ji uvězní na plovárně. A kdo jim bude pomáhat? To uvidíte sami.

Uvádí Divadlo Krapet Praha.

 

Václav Čtvrtek

LOUPEŽNÍK RUMCAJS

Příběh o tom, jak se slušný jičínský švec Rumcajs stal loupežníkem. Za urážku vrchnosti je vyhnán z města, a tak se usadí v jeskyni v lese Řáholci. Žije zde se svou ženou Mankou a synem Cipískem, s nimiž prožívá spoustu dobrodružství.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov.

Arnold Lobel

KVAK A ŽBLUŇK OD JARA AŽ DO VÁNOC

Pohádka o nenahraditelnosti dobrých přátel a kamarádství. Zelený žabák Kvak a hnědý ropušák Žbluňk jsou velcí kamarádi, kteří se společně pouští do nových dobrodružství. Kvak a Žbluňk zažijí spoustu příhod, legrace a navrch vyřeší pár opravdových problémů. Na konci roku se konečně sejdou u vánočního stromečku, dají si dárečky a zazpívají vánoční koledy.

Uvádí Divadlo AHA.

Předplatné skupiny "K" - Hudební setkání
5 koncertních programů, zpravidla od 18 hodin v aule školy ve Střelecké ul.

POCTA EDITH PIAF

Pořad plný krásných melodií Edith Piaf, jak s originálními texty, tak nádhernými českými, které zpívá samotná autorka, vynikající šansoniérka Marta Balejová. Program je proložen skvělým projevem Carmen Mayerové, která čte úryvky z knihy Simony Berteautové "EDITH PIAF". Na klavír doprovází Radim Linhart.

 

BEATA HLAVENKOVÁ A OSKAR TÖRÖK

Společný koncertní projekt zpívající pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové a trumpetisty Oskara Töröka. Beata Hlavenková patří mezi nejvýraznější české muzikantky s nezaměnitelným nadžánrovým autorským rukopisem.  Oskar Töröka znají posluchači jako jednoho z nejvýraznějších jazzových trumpetisktů své generace. Vedle hraní ve své domácí kapele Vertigo je členem kapely Čikori Ivy Bittové a působí i na mezinárodní scéně.


JAKUB PUSTINA

Pěvecký galakoncert

Za klavírního doprovodu doc. JAMU Marty Vaškové zazní v podání tenoristy Jakuba Pustiny 15 divácky nejpopulárnějších skladeb, které reprezentují 15 let jeho kariéry. Mezi skladbami diváci také poodhalí příběh, jak se z mladého chemika stal operní pěvec. V průběhu večera si všichni posluchači budou moci i společně zazpívat.

 

JOSEF KANTA

Kytarový recitál

Recitál kytarového virtuosa Josefa Kanty, v jehož podání zazní brazilské, španělské či italské skladby např. od V. Lobose, E. Granadose, I. Albénize, C. Domeniconiho a dalších.

 

DUO ANGELORUM

Královská harfa Kataríny Ševčíkové a nádherný soprán Valentýny  Mužíkové  tvoří spojení, které příjemně pohladí vaší duši a repertoár různých žánrů určitě nezklame ani náročné posluchače. V programu zazní klasická hudba od renesance po baroko, až po hudbu 21. století.

Předplatné skupiny "Speciality"
5 představení - začátky v 19 hodin

Viktor Černický

PLI

Představení na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu, ve kterém se jediný aktér po vzoru barokního filozofa G. W. Leibnize naplno vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa. Barokní robustnost je nahrazena prostorovou skromností a těžkopádné narůstání motivů kompenzuje materiální minimalismus. Architektura prostoru nebo dizajn našeho myšlení - PLI, je fyzickou reflexí, která konfrontuje křehkou stabilitu těchto struktur s neproměnnou dynamikou člověka.

Koncept, choreografie a performance: Viktor Černický.

 

Martin Talaga

FAUNUS

Toto představení je o ničem. O ničem důležitém. Vlastně to ani není představení, ale spíš imprese o obyčejných malých radostech v životě. Jak skvělé je jen tak ležet v trávě, pozorovat oblohu a stromy.

Choreografie a interpretace: Martin Talaga.

 

Roman Sikora

ZÁMEK NA LOIŘE

V zámku na Loiře žije milostpaní a její novodobé služebnictvo. Milostpaní je ženou českého ministra, co má, peníze nazbyt má, aby manželce zámek, na Loiře zámek, dopřál. Takový normální, z Evropy, z východní Evropy, ministr oligarcha. A práce, je to prostě práce, pro novodobé lokaje. Jak si ale se zvyklostmi na zámku poradí nový kuchař, kterému je práce stále ještě života náplní? Těžko říct. Uvidíme. Divadlo, kde pokrmy, jídla vzduchem létají.

A taky metafory. A slova. Hlavně slova, humor. Trochu humor. Humor prostě. Ale slova, hlavně slova. Prostě slova.

Hrají: Zuzana Onufráková a její chlapci: Čížek, Hába, Joura

Uvádí Lachende Bestien.

 

ÁRBAKKINN

Krajina jako tělo, tělo jako krajina

V novém tanečním představení Árbakkinn (v překladu Na břehu řeky) se odráží barvitost a zvláštní tempo ostrovního života na Islandu. Dvě bytosti se vydávají společnou cestou k poznání země, ve které žijí. Projdou proměnou z dívky v ženu, z mladíka v muže, tak jako se mění krajina, ať už svou přirozenou cestou nebo vlivem lidské činnosti. Během cesty objevují svou sílu, své schopnosti a motivaci, která je žene vpřed za poznáním.

choreografie: Štěpána Mancová

tanečníci: Šimon Klus, Šárka Říhová

 

Monstrkabaret Freda Brunolda

DER HERMANN, DAS LIPNIK

Jubilejní dvacátý díl z nekonečného a taky jediného divadelního seriálu na českých prknech, který letos slaví patnáct let existence! Příběh zkoumá a překračuje hranice vztahu nejslavnějšího německého spisovatele Hermanna Schlechtfreunda s jeho největším obdivovatelem, novinářem Jožkou Lipnikem. Tématem tohoto dílu je existence paralelních vesmírů, v nichž je něco z našeho světa, možná dokonce úplně všechno naopak. Představení je srozumitelné i pro prvodiváky.

Hrají: Eduard Jenický, Václav Rašilov a Saša Rašilov

Produkce: Monstrkabaret Freda Brunolda

Podpořili: Státní fond kultury ČR a Nová síť z.s.

Ceny předplatného platné v sezoně 2021-2022

předplatné zahrnuje ve skupině "A" 8 představení, ve všech ostatních skupinách 5 představení

cenová skupina skupina "A" skupina "B" skupina "C" skupina "D" skupina "K" skupina "Speciality"
I. cenová skupina
1.-10. řada přízemí
1. řada balkón lóže
1 980 Kč 350 Kč 1 550 Kč 250 Kč 550 Kč
žáci, studenti a
důchodci 450 Kč
600 Kč
II. cenová skupina
11.-17. řada přízemí
2.-5. řada balkón
1 900Kč 350 Kč 1 500 Kč 250 Kč
III. cenová skupina
18.-21. řada přízemí
1 740 Kč 350 Kč 1 400 Kč 250 Kč

(V případě dokoupení předplatného v průběhu sezóny se odehraná představení odpočítávají.)