KRATOCHVÍL, ACKERMAN, ZANGI A ZANGI Jr.

25. 11. 2023 19:00 hodin

V Pivovaru Kocour ve Varnsdorfu

jazz folk rock latin Mandava Jazz

Martin Kratochvíl, Tony Ackerman, Imran Musa Zangi a jeho syn Filip Zangi, to je hvězdná sestava českého jazzu. První dva jsou legendami. Klavírista a hráč na klávesové nástroje Martin Kratochvíl, první český absolvent americké Berklee College, byl úplně prvním, kdo přivedl v sedmdesátých letech jazzrock za železnou oponu a jeho kapela Jazz Q stále přitahuje velké množství fanoušků. Tony Ackerman, rodilý Američan, který se usadil v Česku a dodnes žije v Českém Švýcarsku, je kytarový mág, který přetavil folk, jazz, bluegrass a blues do svébytného stylu kytarové virtuozity. Potkali se v osmdesátých letech v pražském jazzovém klubu, od té doby spolu hrají a jsou tedy ve špičce české jazzové scény už přes 25 let. Imran Musa Zangi, lékař irácko-íránského původu praktikující v Praze, je nejvyhledávanějším jazzovým percusionistou na české scéně. Ve spojení se svým synem Filipem dokážou na celou škálu bicích nástrojů to, co Martin na klávesy a Tony na kytaru. Tohle spojení je doslova výbušné. Dynamické i lyrické polohy se střídají stejně rychle jako žánry. Od latiny přes dřevní americké melodie, world music, folk i folklór, až někam k rocku – vždycky ale osobitě a s ohromující nástrojovou dokonalostí. Jedinečný zvuk kombinuje prvky jejich tří domovských národů (Česká republika, USA, Írán) se surovou energií jazzové improvizace a úžasnou sehraností. Absolutně strhující zážitek! Martin Kratochvíl – klávesy, Tony Ackerman – kytary, Imran Musa Zangi – perkuse, Filip Zangi – perkuse

Předkapelou hlavní hvězdy bude rumburské seskupení JAZZBAND RENÉHO HABICHA (dříve Jazz band Erwina Schrödingera), skupina, které se zabývá výhradně jazzovými standardy. V repertoáru jsou zařazeny převážně skladby od roku 1912 po 2. světovou válku. K nejznámějším patří např. Swett Georgia Brown, Topsy, All of me, Bye, bye blackbird, Autumn leaves, Black and Blue, Black Orpheus... Z novějších skladeb zazní např. Blue Bossa, Periskop a další. Zajímavostí kapely je, že v něm působí jak dospělí jazzmani, tak talentovaní žáci umělecké školy. Trumpetistovi je 12 let! Jazzový projekt dvou generací, který stojí za pozornost!

Klávesové nástroje - René Habich ml., Trombon - René Habich st., Trubka - Janek Habich

Mandava Jazz

Vstupné: 250 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace