MRAKY DŮVĚRNÉ

06. 02. 2024 19:00 hodin

Ve velkém sále divadla

tanec

Prestižní soubor Pražský komorní balet přiváží inscenaci složenou ze dvou choreografií. ČERNÝ MRAKY NEPLÁČOU na hudbu Yukari Sawakiho v choreografii Jiřího Pokorného a v působivém světelném designu Loes Schakenbos, je dílo inspirované potlačovanými lidskými myšlenkami. Pracuje se tu s fenoménem přetvářky a skrývaných emocí vyjádřených odosobněnými bílými maskami. LISTY DŮVĚRNÉ v choreografii Petra Zusky na stejnojmenný Janáčkův druhý smyčcový kvartet v provedení Zemlinského kvarteta se nesnaží jakkoli zobrazovat příběh, který za hudbou stojí. Inscenace jde zcela svobodnou cestou a inspiruje se pouze hudbou samotnou, neboť ta je, jako živý, pulsující a proměnlivý organismus, sama o sobě tématem a příběhem. Všechno je v neustálém pohybu, nic netrvá věčně a nic už se nebude opakovat. Rychle mizející otisk dlaně na skle, prchavé svědectví o naší přítomnosti v prostoru a čase.    

Jiří Pokorný je jedním z nejúspěšnějších českých choreografů mladší generace. Jako jeden z mála Čechů byl dlouholetým členem proslulého „Kyliánova“ Nederlands Dans Theater, v současnosti je víc tvůrcem než interpretem, spolupracuje s tanečními soubory a tvoří po celém světě. 

Petr Zuska, někdejší umělecký šéf Baletu Národního divadla v Praze, představuje tvůrce evropského formátu, v českém tanečním kontextu zosobňuje výjimečného choreografa, který spolupracuje s významnými světovými baletními soubory.

Uvádí Pražský komorní balet.

A i volně

Vstupné: 350, 340 a 320 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace