NOC DIVADEL 2023

18. 11. 2023  hodin

Ve velkém sále divadla

 • 17:30 a 19:30 hodin Imerzivní divadelní představení: Pššššt, nech si to pro sebe! PREMIÉRA

 • Noc divadel s celorepublikovým podtitulem „Hoří!“ nachází ve Varnsdorfu podobu se souslovími „Nehas, co tě nepálí“, „Není kouře bez ohýnku“ či „Hoří jim půda pod nohama“. Divadelní prostředí, zejména pak herecké šatny a zkušebna, je nevyčerpatelným zdrojem polopravd, smyšlenek, veselých historek i nepěkných drbů. V našem příběhu divadelníci své řemeslo i navzdory všem nesnázím ale milují a nevzdali by se rolí za žádnou cenu. Jeviště je jejich vášní, ostatně k herectví emoce odjakživa patří. Jak se ale žije těm v zákulisí stranou reflektorů a bez každovečerního potlesku? Duší divadla totiž nejsou jen herci, ale i všichni ostatní, kteří (nejen jim) ušlapávají cestičky, hasí ohníčky citových výbuchů, ale dělají vše pro to, aby těm, kteří si přišli do divadla odpočinout, pookřát, zasmát se i poplakat, bylo vlastně hezky. Noc divadel pootevírá zákulisí a s tím poodhaluje skryté touhy i rafinované intriky. Imerzivní formát divadla nabízí divákům zážitek z blízkosti, z dobrovolnosti vstupovat do situací a možnost přímo ovlivňovat dění. Umělecké uskupení FysioART v rámci Noci divadel v Městském divadle Varnsdorf již uvedlo několik performancí, mezi divácky nejúspěšnější se zařadily Divadelní detektivka, Letiště či 2:0 4:3. 

  Koncept, režie: Hana Strejčková 

  Hrají: Filip Novák, Alena Štěpánová, Ana Nežmah, Daniela Kolková, Josefína Strejčková a další 

  Hudba: Ivan Paisrt Jr.

  Make-up Art: Zuzana Maibaumová 

  Světlo a technická podpora: Tomáš Strejček

 • Omezená kapacita: rezervace na konkrétní čas 775 860 474
 • -----

21:00 hodin  Střídmí Klusáci V Kulisách Višní

Koncert velmi uvolněné indie-folkové kapely nabídne osvědčený mix groovy piana, ekvilibristickou kytaru, jedinečnou perkusionistickou performanci i malý recitál slampoetry. Ohňostroj melodií, slov a srandy. SKVKV o sobě říkají: Jsme 4. Našli jsme mezeru neboli díru zející v současné české hudební scéně, které si všimlo jen málo jiných. Snažíme se, seč můžeme, pomoci jim ji zaplnit a snad i více než zarovnat. Navršit spíše kopec, nový Říp, z nějž bylo by možno opět zahlédnout slunce; a upozornit tak na to, že většina české popmusic postrádá jakýkoli hudební nebo lyrický nápad a tvoří nudně šedostejný překypělý oblak národního mainstreemu dost nešikovně však efektivně zastiňujícího tvořivé umění. Navraťme vkus co čechovi to muzikantovi!!! 

Ti čtyři jsou: Jakub Foll, Vašek Jelínek, David Hlaváč a  Petr Reif

 

Vítr z hor

Vstupné: 200 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace