ONDŘEJ RUML A MATEJ BENKO QUINTET

30. 09. 2023 19:30 hodin

Ve velkém sále divadla

jazz Mandava Jazz

Strhující koncert jednoho z našich nejlepších zpěváků, interpreta, který si, jako jeden z mála, může troufnout vydat se i na tenký led jazzového zpěvu. Ondřej Ruml je ale doma v mnohém žánru, a tak se na jeho koncertech můžeme setkat se swingem, šansonem, muzikálem, jazzovou improvizací, jazzovými standardy i původní tvorbou Mateje Benka. Právě Benko je kapelníkem skvělého kvintetu, který zdaleka není jen Ondřejovou doprovodnou skupinou. Jde o setkání špičkových interpretů, kteří na koncertech s Ondřejem Rumlem dokážou dát svou virtuozitu plně do služeb jazzového komba.

Ondřej Ruml má na svém kontě už pět vydaných alb. Na dvou z nich se podílel i Matej Benko Quintet, a vždycky šlo o pozoruhodné cover verze skladeb Jaroslava Ježka, Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Na oplátku se Ondřej Ruml přidal do Benkova projektu Planety. Na koncertě, který v září tahle sehraná parta přiveze, uslyšíme ze všeho trochu, nádavkem pak i úchvatné Ondřejovy improvizace řetězené pomocí smyčkovače looper. Přímo před diváky tak vznikají jedinečné kompozice tvořené jen vrstvením Rumlova hlasu. Být u toho je nezapomenutelné.

Mandava Jazz

Vstupné: 390 Kč v předprodeji, v den koncertu 450 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace