POLYHYMNIA

31. 05. 2024 17:00 hodin

Ve velkém sále divadla

koncert

Májový benefiční koncert mezinárodního pěveckého sboru Polyhymnia. Sbor vede paní Dagmar Farská a tvoří ho pěvecké talenty z česko-saského příhraničí, ale i odjinud z Evropy, například z Holandska.  Výtěžek z dobrovolného vstupného, ale i ze všeho, co si v divadle před koncertem i v jeho průběhu koupíte v baru, to celé doplněno ještě o výtěžek dobrovolné sbírky, do níž budete moci v divadle také přispět, bude věnován ve prospěch aktivit organizace Teen Challenge.  

Teen challenge je křesťanská organizace, která se zaměřuje na pomoc lidem závislým na alkoholu, drogách a hazardu. Mimochodem, těch je v současnosti v České republice více než milión. Teen Challenge sídlí ve středočeských Poštovicích u Slaného a jedinou pobočku má u nás ve Výběžku, konkrétně ve Šluknově. Posláním Teen Challenge je pomoci závislým lidem najít smysl, sílu a motivaci vrátit se zpátky do života bez závislostí. Děje se to jednak prostřednictvím help linky, dále podporou v abstinenci a hlavně činností komunitních středisek – v případě našeho regionu toho šluknovského. Ve střediscích závislí lidé na dobrovolné bázi žijí a pracují, získávají a udržují si abstinenci, prodělávají osobnostní růst i obnovu zpřetrhaných osobních vztahů. Náplní středisek je pomoc závislým formou dlouhodobého programu komunitního typu, zaměřeného na získání a udržení abstinence od návykových látek, osobnostní růst, obnova vztahů a vytvoření návyků pro budoucí návrat do osobního života. Ve středisku pro ženy mohou být také matky společně se svými dětmi. Kdo s Teen Challenge někdy spolupracoval, ten ví, že nemají rádi, když se o nich říká, že dělají zázraky. A přesto je dělají.

Pokud se rozhodnete koncertu zúčastnit a napomoci tak dobré věci, přijďte dříve, abyste měli dost času k rozhovorům i k benefičnímu nákupu. Děkujeme, že s námi pomáháte těm, kdo to potřebují.

 

Vstupné dobrovolné

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace