THE CINELLI BROTHERS

29. 05. 2024 20:00 hodin

V Pivovaru Kocour

koncert rock blues

Tahle londýnská kapela psala letos v únoru bluesovou historii. Jejich autentické blues se syrovými kytarovými rify, emotivním bluesovým feelingem, jedinečným zpěvem a skvěle dusající rytmikou okouzlilo i kolébku blues a skupina si z nejprestižnějšího světového festivalu International Blues Challenge v Memphisu odvezla 2. místo v kategorii skupin, což se za 39 ročníků ještě žádné evropské kapele nepovedlo. Dobyli Memphis a teď přijedou zbořit Varnsdorf!

Skupinu založili dva italští muzikanti trvale usazení v Londýně – bratři Marco a Alessandro Cinelli. Ti od malička vyrůstali v kulisách amerického elektrického blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Kytarista a zpěvák Marco a bubeník Alessandro postupně přibrali další muzikanty a po létech cover verzí pustili se i do vlastní tvorby, která jedinečným způsobem navazuje na tu nejklasičtější bluesovou klasiku. Autenticita projevu téhle kapely je úžasná a absolutně strhující. Mají za sebou už čtyři nadupaná alba, ale největší proslulost jim přinášejí koncerty – tam nemají konkurenci. Ostatně, od roku 2021 jsou rok co rok pravidelně nominováni na nejlepší kapelu Británie v anketě UK Blues Awards, přičemž v roce 2022 nominaci proměnili ve vítězství.

Jejich hudba obsahuje i názvuky, soulu, rocku, funky, R&B, ale především je to procítěné a prodýchané blues se vším všudy.

Vstupné: 400 Kč, 450 Kč v den koncertu

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace