Předplatné

Nabídka předplatného na programy Městského divadla Varnsdorf

Předplatné prodáváme již od 1. června 2019.
Předplatitelé mají svá dosavadní místa blokována do konce srpna. Poté budou místa poskytnuta ostatním zájemcům o předplatné.

Víte, jaké výhody Vám nabízí naše předplatné?

  • zajišťuje Vám Vaše stálé místo v hledišti
  • šetříte na finančně zvýhodněném vstupném
  • přivádí Vás pravidelně do milé společnosti předplatitelů
  • můžete být až domů včas informování o pořadech divadla - podle vašeho výběru buď letáčkem (za poštovné), nebo e-mailovými zprávami (zdarma)
  • mimovarnsdorfští předplatitelé skupiny "A" mohou využít autobusové divadelní svozy

Divadelní sezona 2019 - 2020

Předplatné skupiny "A"
(začátky v 19.00 hodin) nabídne 8 divadelních večerů

Ingmar Bergman
SCÉNY Z MANŽELSKÉHO ŽIVOTA

Adaptace slavného filmu Ingmara Bergmana. Jeden z nejúpřímnějších milostných příběhů v dějinách umělecké tvorby předvádí všechny polohy milostného vztahu, od okouzlení až po brutální rvačku. Vyjadřuje však také naději, že ti, co spolu prožili život, jsou svázáni něžným poutem a jeden pro druhého se nikdy nemohou stát cizinci. Univerzitní vědec Johan a právnička Marianne představují dokonalý manželský pár. Pod tímto povrchem však číhají problémy, které jednoho dne prolomí křehkou skořápku dlouholetého vztahu. Rozpad manželství znamená vzdalování se a opětovné bouřlivé setkávání.

Obsazení: Michal Dlouhý, Michela Badinková, Vasil Fridrich / Kamil Halbich a Barbara Lukešová.

Uvádí Agentura Harlekýn Praha.

Patrick Ryan, Milan Schejbal, Hynek Bouček
JAK JSEM VYHRÁL VÁLKU

Příběh vojáka Ernesta Goodbodyho, který se svérázně potýká s mašinérií armády. Svým naivním a důkladně poctivým přístupem ke všemu a všem uvádí v šílenství ty, kteří v rozkazech a drilu nalezli smysl svého života. Každý nadřízený se ho snaží co nejdříve zbavit. Goodbody „nevinně“ rozpoutává situace, které jsou přes krutou podstatu války nesmírně komické a směšné.

Obsazení: Aleš Háma, Jan Konečný, Petr Bednář, Filip Müller, Jiří Vojta, Monika Timková a další.

Uvádí Divadlo A. Dvořáka Příbram.

Ron Hutchinson
MOJE TANGO

Hudebně-taneční inscenace o vášnivém tanci se svůdnými, hledajícími a sebevědomými rytmy, které mohou vše změnit. Virginie se musí rozhodnout, zda zůstane v pohodlí a bezpečí svého středostavovského britského života, nebo zariskuje a opustí všechno, co zná, nasedne do letadla, odcestuje dvanáct tisíc kilometrů do Buenos Aires a naučí se tango. Někdy musíte následovat vaše nohy. A někdy vaše srdce, abyste zvládli nové kroky svého života.

Obsazení: Jitka Schneiderová, Roman Zach a Karel Mařík.

Uvádí Studio Dva Praha.

Briggite Buc
ČAS POD PSA

Komedie, v níž autor velmi citlivě zpracoval do komických situací vážné okamžiky, které všichni velmi dobře známe z reality života. Náhodné setkání tří žen: zaměstnané matky se starostmi o rodinu, frustrované ženy pod prášky, které zapíjí Armagnacem, a mladé prodavačky v obchodě s prádlem. Všechny tři, každá více méně na konci svých sil, se náhodně setkají v zadní místnosti jedné pařížské kavárničky, kam jsou nuceny se uchýlit před nepřízní počasí a kde jsou posléze nuceny nedobrovolně strávit celou noc. To vše pod „dohledem“ místního číšníka, ironika a nepřítele žen. Ráno se všichni rozcházejí žít další dny, snad s lepším poznáním sebe sama i se vstřícnějším vztahem k druhým.

Obsazení: Tereza Kostková, Máša Málková, Eva Josefíková a Pavel Nečas / Karel Zima.

Uvádí Divadlo v Rytířské Praha.

Jan Mikulášek, Dora Viceníková a kol.
HAMLETI

Původní inscenace na téma hereckého života, hraní, předstírání, markýrování. Divadlo jako téma samo o sobě. Kolik osobností herci pojmou, a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? To a mnohé jiné ze zákulisí divadelního světa.

Obsazení: Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák.

Uvádí Divadlo Na zábradlí Praha.

Agatha Christie
A PAK UŽ TAM NEZBYL ANI JEDEN

Psychothriller od královny detektivek, kde vrahem může být kdokoliv. Na opuštěný ostrov se sjíždí vybraná společnost, aniž by znala blíže důvod pozvání. Luxusní vila, samota a krásné počasí slibují příjemně strávený čas. Všechno se však rychle mění a ze snu se stává noční můra. Podle prastaré básničky o černoušcích začínají jednotliví členové společnosti umírat. Kdo je však vrah, když je ostrov zcela opuštěn? Nechte si zahrát na své nervy, které budou napjaty až k prasknutí.

Obsazení: Diana Šoltýsová, Jakub Koudela, Petr Bucháček, Radim Madeja, Roman Teprt, Martin Hrubý, Karolina Frydecká a další.

Uvádí Městské divadlo Mladá Boleslav.

Martina Kinská
PANKRÁC 45

Konec léta roku 1945. V Československu probíhá zatýkání nacistických zločinců, loajálních Němců, ale také skutečných i domnělých českých pomahačů nacistického režimu. Zatýkání a vyšetřování se týká i slavných osobností. V jedné cele se v pankrácké věznici sejdou herečky Adina Mandlová a Lída Baarová, Hana Krupková, spolupracovnice parašutistů výsadku SILVER A, židovka Julie a neznámá žena. Kdo z nich bude odsouzen? Stačí k tomu, že Adina Mandlová natočila za války jeden německý film? Že byla Lída Baarová před válkou milenkou Josepha Goebbelse? Jak se provinila Hana Krupková, která pomáhala parašutistům? A přeživší z Osvětimi Julie? Jaké tajemství si s sebou nese ona neznámá?

Obsazení: Klára Cibulková, Réka Derzsi, Eva Josefíková nebo Denisa Barešová, Andrea Buršová a Bohdana Pavlíková.

Uvádí Švandovo divadlo Praha.

Georges Bizet
CARMEN

Bizetovo mistrovské operní dílo neustále fascinuje nádhernou barevností orchestru, strhující dramatičností i úžasnými áriemi. Libretisté H. Meilhac a L. Halévy se inspirovali rozsáhlou novelou P. Meriméea - příběhem hrdé a sebevědomé femme fatale, rafinovaně předvádějící svou ženskost a smyslnost, jejíž svádění dohání hodného muže k pozvolnému úpadku. Vášně převedené Bizetem tak mistrně do tónů dávají lehce zapomenout, že skutečně „svobodná“ láska, jak ji se smrtícím účinkem požaduje hlavní hrdinka, nemůže existovat. Opera je nastudována ve francouzském originále.

Uvádí Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem.

Autobusové svozy skupiny "A" - viz Svozy

Předplatné skupiny "B"
neděle v 15:00 hodin - pohádky pro rodiče s dětmi

TŮDLE NŮDLE ANEB ROŠŤAČÍME S DĚTMI

Kdo je hravý, kdo rád zpívá, kdo rád luští hádanky? Kdo v kuchyni tajně hraje místo bubnů na hrnky? Tůdle a Nůdle. Dva skřítkové, kteří žijí v kouzelném lese, kde je možné cokoliv. Může se objevit kdokoliv. A kdokoliv může být kýmkoliv. Interaktivní představení pro děti od dvou let. Představení plné hádanek, zpívání, hraní a ještě mnoho dalšího.

Uvádí Divadlo Scéna Zlín.

ČTYŘLÍSTEK A TALISMAN NOCI

Báječný Čtyřlístek k vám zavítá se zbrusu novým dobrodružstvím. Tentokrát se Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín vydávají za bájným Talismanem moci, který umí ovládat vše živé! Aby ho naši čtyři přátelé získali, musí se vypravit do dalekých himalájských hor nebo na prosluněnou Havaj. Do cesty se jim ovšem postaví prohnaný a vykutálený profesor Zádrhel, který si na kouzelný talisman dělá také zálusk. Pohádka plná napětí, legrace a písniček.

Uvádí Divadlo D5.

LOTRANDO A ZUBEJDA

Pojďte s námi prožít oblíbený pohádkový příběh. Nechte se přenést do prostředí dálného východu, do sultánství Solimánského, zahrajte si s námi na loupežníky a zazpívejte si (třeba i jen tak pod fousy) písničky Jaroslava Uhlíře. Pohádkový muzikál na motivy známého filmu.

Uvádí Studio ProDivadlo.

ČESKÉ VÁNOCE JOSEFA LADY

Byla tuhá zima a mrzlo, až šindele na střechách praskaly. Lidé byli rádi, že sedí u teplých kamen, a kdo nemusil, ani nevytáhl ze stavení paty. Po zasněžené cestičce spěchali dva lidé, aby ještě za světla došli do nejbližší vesnice a tam si vyprosili teplý koutek k přenocování. Vánoční pohádka plná koled, ve které se vypravíme do idylické středočeské zimní krajiny Josefa Lady a světa jeho populárních vánočních obrázků.

Uvádí Divadlo Lampion Kladno.

Jiří Trnka
ZAHRADA

To šlo jednou pár kluků do školy a cestou uviděli ve vysoké zdi starou rezavou branku. Tak takhle tajemně začíná kniha Jiřího Trnky Zahrada. Tajemství a kouzla mají rádi velcí i malí. A co teprve když se ocitnou v tajemné zahradě plné překvapení? Hlídá ji zlomyslný kocour, mluvící trpaslík, v jezírku plave sečtělá velryba a v nouzi pomůžou legrační sloni. A právě do takové zahrady se zatoulají tři kluci a vy s nimi.

Uvádí Divadlo Krapet Praha.

Předplatné skupiny "C"
začátky v 19:00 hodin - 5 komedií s atraktivním obsazením

Oscar Wilde a Robbie Ross
LORDI

Salonní, konverzační komedie ve slovenštině. Tři rozpustilí lordi hrají mezi sebou tajnou hru, ve které si rozdělují dámy a za sexuální úspěchy či neúspěchy s nimi, si nadělují červené a černé body. Až jednoho dne, jeden z lordů poruší pravidla hry a nastane neřešitelný problém.

Obsazení: Filip Rajmont, Martin Hofmann a Peter Serge Butko.

Uvádí Next Picture.

René Heinersdorff
PLNOU PAROU

Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.

Obsazení: Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler, Jan Dolanský, Petra Horvátová nebo Alena Dolanská a Richard Trsťan.

Uvádí Divadlo Palace Praha.

Claude Magnier, Mélanie Guillaume, Jean Franco
LADY OSKAR

Modernizovaná verze komedie, která posloužila jako předloha ke kultovnímu filmu s Louisem de Funèsem, dává tentokrát velkou hereckou příležitost v hlavní roli ženě – komičce. Po podnikateli Bertrandovi tedy nyní přichází Clara Barnier, stejně rázná podnikatelka, matka, šéfová i manželka, jíž nic na světě nezlomí. Nic, kromě její vlastní rodiny.

Obsazení: Jana Paulová, Ladislav Hampl, Vendula Fialová, David Suchařípa, Jan Kříž, Denisa Pfauserová / Leontina Hromádková a Barbora Vyskočilová / Marie Křížová.

Uvádí Divadlo Kalich Praha.

Michael Parker
ZAMILOVANÝ SUKNIČKÁŘ

Fraška s množstvím komediálních situací o záletném americkém velvyslanci s překvapivým koncem. Harry Douglas, americký velvyslanec ve Velké Británii, oznámí své ženě Lois a svým přátelům, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že ona bude o víkendu v lázních. Harry se tajně vrací do prázdného domu, jelikož si zde naplánoval milostné dostaveníčko.

Obsazení: Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová / Adéla Gondíková / Alžbeta Stanková, Kristýna Kociánová / Hana Kusnjerová / Radka Pavlovčinová, Filip Tomsa, Ivana Andrlová / Pavla Vojáčková-Rychlá, Veronika Jeníková / Olga Želenská, Zbyšek Pantůček / Martin Zounar, Viktor Limr / Pavel Nečas.

Uvádí Divadelní společnost Háta.

Daniel Doubt
VZKŘÍŠENÍ

Dramatizace povídek neznámého autora. Vzkříšení se odehrává v jakémsi význačném americkém nakladatelství. Hlavní postava Maxwell, „živitel“ toho nakladatelství, ztratil důvěru v příběh a přestává psát. Co teď? Jedině přemluvit redaktorku Fletcherovou, kterou Maxwell miluje, aby mu dovolila psát nový román na své nahé tělo. A on píše a píše.

Obsazení: Jana Holcová, Martha Issová / Veronika Khek Kubařová, Zdeňka Žádníková, Hynek Čermák, Matěj Hádek / Vladimír Polívka, Václav Neužil, Pavel Šimčík a Ivan Trojan.

Uvádí Dejvické divadlo Praha.

Předplatné skupiny "D"
začátky v 9:30 hodin a ve 14:00 hodin - 5 pohádkových programů pro školky, družiny i ostatní zájemce

PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli.

Uvádí Divadlo Applause.

DLOUHÝ, ŠIROKÝ, BYSTROZRAKÝ

Pohádka o tom, že opravdoví přátelé mohou společně dokázat velké věci a také o tom, že někdy je třeba otevřít 13. komnatu, abychom našli tu pravou princeznu. Čtyři přátelé - princové Veliký, Dlouhý, Široký a Bystrozraký se vydají vysvobodit princeznu, kterou na svém hradě vězní zlý čaroděj.

Uvádí Docela velké divadlo Litvínov.

PRINCEZNA ZE MLEJNA

Kterak Jindřich našel v Elišce tu pravou princeznu svého srdce. Oblíbená česká filmová pohádka Zdeňka Trošky na divadelních prknech.

Uvádí Divadlo Pegas Praha.

PAT A MAT JEDOU NA DOVOLENOU

Představení nápaditě spojuje zdánlivě nespojitelné – animovaný loutkový film a hraný projev se živými herci. Vtipně rozvíjí anekdotickou zápletku o tom, jak se dva kutilové vydají na cesty, aby projeli světa kraj a nakonec beztak zjistili, že doma je to nejlepší. Cestují vlakem, letí letadlem, zamíří do vesmíru, jedou lodí, ocitnou se na mořském dně, kde bojují s děsivým chapadlem, ale když se konečně dostanou do vysněného hotelového pokoje v přímořském letovisku, je jejich jediným zájmem přetvořit neosobní hotelový pokoj tak, aby se co nejvíc podobal jejich domovu.

Uvádí Divadlo pohádek Praha.

ALENKA A JEJÍ ŘÍŠE DIVŮ

Malá Alenka musí kvůli rýmě zůstat v posteli. Ale moc jí to nevadí, protože si ráda čte, hlavně svou nejoblíbenější knížku „Alenka v říši divů“. A protože ještě raději maluje, kreslí si nejrůznější obrázky své fantazie, které – světe div se! – začnou ožívat. Vydejte se s Alenkou zachránit svět fantazie v pohádce na motivy knihy Lewise Carolla a prožijte tak roztodivné příběhy, ve kterých se setkáte s těmi nejneuvěřitelnějšími postavičkami.

Uvádí Divadlo Anfas Praha.

Předplatné skupiny "K" - Hudební setkání
5 koncertních programů, zpravidla od 18 hodin v aule školy ve Střelecké ul.

POCTA EDITH PIAF

Pořad plný slavných melodií Edith Piaf, jak s originálními texty, tak s českými, které zpívá samotná autorka, šansoniérka Marta Balejová. Program je proložen projevem Carmen Mayerové, která čte úryvky z knihy Simony Berteautové "EDITH PIAF". Na klavír doprovází Radim Linhart.

IVETA ŠINDELÁŘOVÁ a VÁCLAV KRAHULÍK

Letím ve vlasech Bereniky
Společný koncert klavíristy Václava Krahulíka a hráčky na vibrafon Ivety Šindelářové. V jejich podání zazní převážně autorské skladby Václava Krahulíka pro sólový klavír nebo pro klavír a vibrafon. Jedná se o skladby na pomezí moderní vážné hudby a jazzu.

BELADONA QUARTET

Filmové hity
Smyčcové kvarteto Beladona Quartet zahraje slavné hity filmového plátna od 50. let až po současnost. V úpravách ušitých na míru smyčcům zazní nezapomenutelné melodie oblíbených autorů filmové hudby např. Johna Williamse, Ennia Morriconeho, Nina Roty a dalších věhlasných skladatelů, jejichž skladby ve filmech sklízely velký úspěch. Mluveným slovem pořadem provází Pavla Jahodová.

KATARÍNA ŠEVČÍKOVÁ a ZBYŇKA ŠOLCOVÁ

Harfový duet
Dvě krásné a šarmantní dámy, dva královské nástroje a 94 andělsky rozeznělých strun.
Hlavním cílem a osobním přáním duetu je naladit vaši duši dokonalostí a nádherou spojení dvou královských nástrojů. Repertoár tvoří klasická hudba, irské a skotské balady a orientální hudba.

LIBOR KASÍK A VLADIMÍR VIHAN

V podání operního pěvce Libora Kasíka (tenor) zazní převážně melodie italských mistrů – A. Stradella, Umberta Giordana, Rugiera Leoncavalla a dalších. Na klavír ho bude doprovázet Vladimír Vihan.

Předplatné skupiny "Speciality"
5 představení - začátky v 19 hodin

JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT! č. 19

Nový díl nekonečného seriálu o setkání největšího německého spisovatele Hermanna Schlechtfreunda s jeho věrným obdivovatelem, novinářem Jožkou Lipnikem. Starý pán Hermann má být v nové vládě jmenován bavorským ministrem kultury. Jenže z médií na něj nečekaně začnou vyskakovat hříchy minulosti. Zpronevěra, drogové a sexuální excesy, korupční skandál, plagiátorství. Dokáže ho jeho nejvěrnější příznivec Lipnik ubránit před zfanatizovaným davem? A kdo stojí za těmito sprostými útoky? Účel světí čistící prostředky!

Hrají a vciťují se: Eduard Jenický a Václav Rašilov.

Uvádí Monstrkabaret Freda Brunolda.

Nina Jacques
ŠÍRÁNÍ ČIRÉHO JASNÉHO DNE

Román „Všechna jitra světa“ byl napsán na začátku devadesátých let dvacátého století původně jako scénář ke stejnojmennému filmu. Až později ho Pascal Quignard přepracoval na literaturu. V inscenaci se setkávají dva barokní skladatelé, Monsieur de Sainte-Colombe a Marain Marais. Žák přichází za mistrem s prosbou o hudební lekci, která se postupně stává lekcí životní.

Obsazení: Maelane Auffray, Lucia Čižinská, Sebastian Jacques, Petr Kolman, Vratislav Šrámek, Mélusine de Pas.

David Gieselmann
PAN KOLPERT

Morbidní komedie o jedné návštěvě. Manželé Molovi přijali pozvání na večeři do Morové ulice. Hostitelé ovšem neumějí vařit a uprostřed místnosti stojí zamčená truhla. Naštěstí je možné objednat si pizzu a věnovat se společenským hrám. Alespoň na chvíli.

Obsazení: Lukáš Černoch, Anna Fišerová, Václav Hanzl, Zuzana Truplová a Matúš Bukovčan.

Uvádí Činoherní studio Ústí nad Labem.

GORŠEK

Dovedete si představit, jaké to je, být rok zavřený v jedné místnosti s jedním člověkem? A co dva roky? Nebo deset let? Ještě přidáme! Co sto? A co věčnost? A co když je tím člověkem váš bratr? Autorské představení Šimona Plisky a Andreje Lygy vypráví legendu o dvou bratrech z mýtické Goršecké náhorní plošiny. Jde o představení pro dva herce a dvě masky, které rozehrává na prostoru jedné místnosti tragikomedii plnou lásky a nenávisti, krutosti a přátelství, především však ponorkové nemoci. Absurdita i smysl života, o tom Goršečtí bratři vědí své. A brzy budete i vy!

Obsazení: Šimon Plyska a Andrej Lyga.

PLI

Inscenace PLI se pohybuje na rozmezí výtvarné instalace, performance, tance a cirkusu, a v ní se jediný aktér po vzoru barokního filozofa G. W. Leibnize naplno vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa. Barokní robustnost je nahrazena prostorovou skromností a těžkopádné narůstání motivů kompenzuje materiální minimalismus. Architektura prostoru nebo dizajn našeho myšlení - PLI je fyzickou reflexí, která konfrontuje křehkou stabilitu těchto struktur s neproměnnou dynamikou člověka.

Koncept, choreografie a performance: Viktor Černický.

Ceny předplatného platné v sezoně 2019-2020

předplatné zahrnuje ve skupině "A" 8 představení, ve všech ostatních skupinách 5 představení

cenová skupina skupina "A" skupina "B" skupina "C" skupina "D" skupina "K" skupina "Speciality"
I. cenová skupina
1.-10. řada přízemí
1. řada balkón lóže
1 980 Kč 350 Kč 1 550 Kč 250 Kč 550 Kč
žáci, studenti a
důchodci 450 Kč
550 Kč
II. cenová skupina
11.-17. řada přízemí
2.-5. řada balkón
1 900Kč 350 Kč 1 500 Kč 250 Kč
III. cenová skupina
18.-21. řada přízemí
1 740 Kč 350 Kč 1 400 Kč 250 Kč

(V případě dokoupení předplatného v průběhu sezóny se odehraná představení odpočítávají.)