Nabídka předplatného na programy Městského divadla Varnsdorf

 

Předplatné prodáváme již od 1. června 2017.

 

Předplatitelé mají svá dosavadní místa blokována do konce srpna. Poté budou místa poskytnuta ostatním zájemcům o předplatné.

 

Víte, jaké výhody Vám nabízí naše předplatné?

  • zajišťuje Vám Vaše stálé místo v hledišti
  • šetříte na finančně zvýhodněném vstupném
  • přivádí Vás pravidelně do milé společnosti předplatitelů
  • můžete být až domů včas informování o pořadech divadla - podle vašeho výběru buď letáčkem (za poštovné), nebo e-mailovými zprávami (zdarma)
  • mimovarnsdorfští předplatitelé skupiny "A" mohou využít autobusové divadelní svozy

Divadelní sezona 2017 - 2018

Předplatné skupiny "A"
(začátky v 19.00 hodin) nabídne 8 divadelních večerů

 

Pavel Khek & Lenka Smrčková - CHAPLIN

Městské divadlo Mladá Boleslav

Inscenace o životních osudech komika Charlese Spencera Chaplina, jehož spletité životní cesty zároveň odkazují na pohnuté osudy 20. století. Nahlédneme do Chaplinova soukromí, v němž dominuje několik zkrachovalých manželství, hluboký cit k nemocné matce,  ale také pronásledování amerických úřadů, i obvinění ze spolupráce s komunisty. Hrají: Matouš Ruml, Petr Prokeš, Lucie Matoušková, Svatava Milková, Petr Mikeska a další.

 

Mark Haddon, Simon Stephens - PODIVNÝ PŘÍPAD SE PSEM

Divadlo Kalich Praha

Adaptace známého a ceněného románu současného britského autora. Patnáctiletý Christopher je matematický génius, ale také autista, který příliš nerozumí okolnímu světu ani lidem, nerad opouští svůj byt a nesnáší, když se ho někdo dotýká. Během zdánlivě nevinného vyšetřování vraždy sousedčina psa rozkryje docela jinou záhadu, která mu zásadně promluví do života.... Hrají: Jan Cina, Simona Babčáková, Hana Vagnerová/Eliška Křenková, Marek Daniel, Zuzana Stavná a Petr Vančura.

 

Terrence MccNally - FRANKIE & JOHNY

Divadlo v Rytířské Praha

Krásný a uvěřitelný příběh o tom, jakou dá práci vzájemné sbližování dvou obyčejných lidí, kterým už život přichystal řadu těžkých životních zkoušek. Johnny se právě vrátil z vězení a našel si práci v malé newyorské restauraci, kde pracuje i Frankie. A právě otevřeně prostořeká číšnice ho okouzlí…… Hrají: Tereza Kostková a Aleš Háma.

 

Valeria Schulczová, Roman Olekšák - SAMETOVÁ NOC

Divadlo v Řeznické Praha

Hra o moci, o touze ovládat životy jiných, o tom, co všechno je člověk ochoten a schopen udělat, aby moc získal, o lidech, kteří považují svědomí za zbytečnou přítěž a přesvědčení je jenom nástrojem k dosažení osobních cílů. Je listopad 1989, první týden sametové revoluce, nikdo zatím netuší, jak vše dopadne. Hrají: Miroslav Etzler, Zuzana Slavíková, Veronika Khek Kubařová/Anna Kulovaná a Jan Plouhar.

 

Maria Goos - FUK! 

Divadlo pod Palmovkou Praha

Současná černá komedie holandské autorky o úskalích mužského středního věku. Děj komedie začíná v momentě, kdy se po delší době setkávají přátelé u Petra v bytě, aby mu pomohli z velkého maléru. Setkání kamarádů, zdravících se již od dob svého mládí přidrzlým pokřikem „fuk"!“, se ale postupně zvrhne ve vzájemné trumfování, během kterého se snaha pomoci příteli dostává na druhou kolej. Zato však vycházejí na povrch nečekané a bizarní skutečnosti jejich životů, které jsou jak k smíchu, tak z nich i někdy zamrazí. Hrají: Martin Hruška, Jiří Langmajer, Ondřej Volejník, Zdeněk Kupka a Teresa Branna.

 

Liz Lochhead - PERFECT DAYS

Pantheon production Praha

Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí, nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Uvádí Pantheon Production Praha. Hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Petra Jungmanová, Dana Syslová, Vilém Udatný a Jan Hofman.

 

Giuseppe Verdi - LA TRAVIATA

Severočeské divadlo Ústí nad Labem

Román Alexandra Dumase ml. „Dáma s kaméliemi“ inspiroval Giuseppe Verdiho k napsání této opery o nejslavnější dívce se špatnou pověstí. Příběh ženy z pařížského „polosvěta“, její citové probuzení a zmařená touha po opravdové lásce, dojímá a uchvacuje spolu s Verdiho lyrickou hudbou své posluchače již 160 let.

 

Torben Betts - VINCENC

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Intelektuálové Oliver a Emily se přestěhují z Londýna na sever Anglie. Jednak tam je levnější bydlení, jednak Emily coby vzorná salonní levičačka touží po tom, aby jejich děti vyrůstaly mezi „skutečnýma lidma“. Dva tihle „skuteční lidé“ teď míří na návštěvu: Dawn a Alan, manželé odvedle, které Oliver s Emily pozvali na přátelské posezení. V úhledném obýváku se tak střetne metropolitní kavárna s kulturou plechovkového piva. Konverzačně-situační komedie tematizuje podstatné a nejen humorné aspekty života v současném světě. Hrají: Natálie Řehořová, Jiří Zapletal, Kamila Sedlárová a Jan Vápeník.
 

Autobusové svozy skupiny "A" - viz Svozy


Předplatné skupiny "B"

neděle v 15:00 hodin - pohádky pro rodiče  s dětmi

 

Božena Šimková - KRKONOŠSKÉ POHÁDKY

Divadlo pohádek Praha a Divadlo F. X. Šaldy Liberec

Pohádka o mocném Krakonošovi a jeho zlomyslném sousedovi, sedláku Trautenberkovi. Chamtivý a lakomý Trautenberk, žijící v horách na samé hranici Krakonošova hájemství se svými poddanými hajným, Kubou a Ančem, by chtěl být velkým pánem, ale to se mu nepodaří.

 

KÁŤA A ŠKUBÁNEK

Divadlo D5 Praha

V malém domku spolu bydlí dva nerozluční kamarádi, holčička Káťa a strakatý pes Škubánek. Zažívají spolu nejen veselé, ale i napínavé příhody, které se jim vždy snaží překazit škodolibý kocour Luciáš.

 

O PRINCEZNĚ, KTERÁ RÁČKOVALA

Divadlo Scéna Zlín

Na první pohled se zdá, že je to obyčejné království. Ale opak je pravdou! Princezna je rozmazlená, rádce je vychytralý a zrádný, a královnu sužuje hypochondrie. To však není nejpodivnější. Všichni ráčkují, protože to princezna považuje za znak urozenosti a vznešenosti. A tak nezbývá, aby syn chůvy vzal rozum do hrsti a napravil princezně hlavu.

 

ČERTŮV ŠVAGR

Divadelní společnost Julie Jurištové

Pohádkový muzikál na motivy pohádky B. Němcové. Vypráví o mládenci Petrovi, kterého vyžene jeho zlá a vypočítavá macecha z domu. Petr se marně snaží najít práci, všude ho ale posílají k čertu. A tak jde sloužit do pekla…

 

POTKALI SE U KOLÍNA ANEB PANE, POJĎTE SI HRÁT

Liduščino divadlo

Humorná pohádka s písničkami o dvou medvědech, kteří se potkali u Kolína. Ten větší a chytřejší si říká Velký Medvěd, a ten menší a roztomilejší se jmenuje Malý Medvěd. V zápalu hry se medvědi přeměňují ve všechno možné, třeba v auto, semafor či ubrečený klobouk.

 


Předplatné skupiny "C"

začátky v 19:00 hodin - 5 komedií s atraktivním obsazením

 

Patrik Hartl - 4 SESTRY

Studio Dva Praha

Punková crazy komedie o tom, že i když si pořádně lezete na nervy, je zábavnější prožít život s rodinou než bez ní. Hra o módě, dietě, touze po lásce, milostných dobrodružstvích, chlípném včelaři a překvapení v kompostu. Táta měl hodně rád ženy, takže každá z jeho dcer má jinou mámu, ale i povahu, rozmary, potíže a touhy. Hrají: Ivana Chýlková, Jana Stryková, Anna Šišková, Berenika Kohoutová a Roman Štabrňák.

 

M. Delaporte & A de La Patelliére - JMÉNO

Divadlo Verze Praha

Francouzská komedie nabízející vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení. Mezi dobrými přáteli a příbuznými se dá mluvit o všem a vlastně žádné téma by nemělo být tabu. Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry a švagra svěří se záměrem dát svému synovi jméno Adolf, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou, zdá se, přeci jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii... Hrají: Jan Dolanský, Jana Janěková ml, Linda Rybová, Roman Zach a Petr Lněnička.

 

Jean Robert-Charrier - PRO TEBE COKOLIV

Divadlo Kalich Praha

Francouzská komedie o tom, že mateřská láska nemá žádné hranice a že i lež pronesená z čisté lásky zůstává pořád lží a jako taková má krátké nohy.... Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte? Samozřejmě ji podpoříte, protože pro ni byste udělali cokoliv! Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček, David Suchařípa, Simona Lewandowska, Ladislav Hampl, Pavlína Vojáčková-Rychlá a Kristián Kašpar.

 

Patrick Haudecoeur & Danielle Navarro - S NEBO BEZ

Divadlo Palace Praha

Skupina herců zkouší divadelní frašku. Je pár dní před premiérou a nic není hotové. Technika je flegmatická, režisérka nezvládá krizové situace a mezi herci vzrůstá napětí. Nadchází večer premiéry a situace na jevišti se mění v nezvládnutelné delirium. Hrají: Vanda Hybnerová, Jakub Žáček, Vojtěch Záveský, Richard Trsťan, Kaira K. Hrachovcová a Tomáš Grúz.

 

Gérard Bitton & Michel Munz - SMÍM PROSIT?

Činoherní studio Bouře

Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější. Hrají: Jan Révai, Martin Polách/ Igor Bareš, Filip Čapka, Kateřina Janečková, Petr Pěknic/ Karel Zima.

 


Předplatné skupiny "D"

začátky v 9:30 hodin a ve 14:00 hodin - 5 pohádkových programů pro školky, družiny i ostatní zájemce

 

O STATEČNĚM KOVÁŘI MIKEŠOVI

Divadlo Za2 Příbram

Kovářský synek Mikeš se vydal do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojil i silák Matěj a společně se rozhodli najít dvě královské dcery, které zmizely neznámo kam. Pokud se jim to má podařit, musí překonat množství nástrah a pokušení Dračího pána.

 

O ŠÍPKOVÉ RŮZENCE

Divadelní společnost Julie Jurištové Praha

V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, jež nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit?

 

ČERT A KÁČA

Docela velké divadlo Litvínov

Pohádka o hubaté Káče, která by se ráda vdávala. U muziky si zatančí s tajemným cizincem – čertem a ten ji odnese do pekla. Káča má však pro strach uděláno, a tak čertům v pekle pěkně zatápí.

 

Dana Bartůňková - AŤ ŽIJÍ STRAŠIDLA

Metropolitní divadlo Praha

Vysoko nad jedním strašidelným údolím, na jednom strašidelném vršku… se tyčí ten nejpodivnější dům, jaký si jen dovedete představit… Všichni mu říkají „Strašidelný zámek“. Jednoho dne se do zámku zatoulá Hermínka, které setkání se strašidly přinese do života radost, domov a naději. Netuší však, že chamtivý starosta se chystá zámek zbourat a vyhnat jejich obyvatele.

 

POHÁDKA O TŘECH NÁMOŘNÍCÍCH

Divadlo Láryfáry Praha

Námořnická pohádka o čestném a dobrém kapitánu Hromovi, který se na své lodi Bublině vydává za svým snem na ostrov Hukakulu. Podle starých námořních legend zde žijí překrásné mořské panny. Jestli kdy námořník Hrom dá své srdce ženě, tak jedině mořské panně z Hukakulu ….   

 


Předplatné skupiny "K" - Hudební setkání

5 koncertních programů, zpravidla od 18 hodin v aule školy ve Střelecké ul.

 

JAROSLAV SVĚCENÝ & MILOSLAV KLAUS - Koncert pro deset strun

Na koncertu zazní originální skladby pro dva nástroje - kytaru a housle od Nicoly Paganiniho, Maura Giulianiho a Filippa Gragnaniho. Dále diváci uslyší originální úpravy skladeb Gabriela Fauré, Bohuslava Martinů a Bedřichy Smetany, či filmová hudba Johna Williamse.

 

ZDENĚK MERTA & ZORA JANDOVÁ - Blízká setkání

Kompilační program vznikl během času a potkávání různých inspirací (folklór, vážná i populární hudba 20. století, šanson. Je sestaven převážně z písňové autorské tvorby obou protagonistů a francouzských šansonů, které zpívala Edith Piaf. Zora Jandová zde uplatňuje svůj široký herecký i pěvecký rejstřík a klavírní doprovod Zdeňka Merty je typicky autorským pohledem sjednocujícím různé styly.

 

JAN  PÁLENÍČEK & JITKA ČECHOVÁ - Violoncellový recitál

Violoncellový recitál Jana Páleníčka s klavírním doprovodem Jitky Čechové. Koncert je provázen vzpomínkou na přátelství otce Jana Páleníčka s Bohuslavem Martinů. V programu zazní skladby Bohuslava Martinů, Jana Páleníčka a Sergeje Rachmaninova.        

 

MUSICA DOLCE VITA - Galakoncert 10 let s vámi

Na galakoncertě zazní nejúspěšnější skladby z desetiletého působení tria na hudební scéně. Budou uvedeny např. skladby od A. Vivaldiho, F. Chopina, H. Berlioze a dalších. Účinkují: Daniela Demuth – mezzosoprán, Žofie Vokálková – flétna, Zbyňka Šolcová – harfa.

 

 CIMBÁLOVÁ MUZIKA MILANA BROUČKA - To nejlepší….

Cimbálová muzika se pod vedením Milana Broučka zaměřuje především na moravský, slovenský a maďarský folklór, doplněný cikánskými rytmy. Muzikanti se ovšem nebojí ani malých hudebních experimentů a s oblibou folklorní žánr překročí a zamíří třeba do klasické hudby nebo jazzu. Muziku hrající pod vedením Milana Broučka (houslista a zpěvák, člen Plzeňské filharmonie) tvoří Ondřej Pustějovský (housle, zpěv), Anton Masnica (akordeon, zpěv), Vojtěch Masnica (kontrabas, zpěv), Michal Vostrý (viola, zpěv) a Vlaďka Křenková (cimbál).

  


Předplatné skupiny "Speciality"

5 představení - začátky v 19 hodin


TISÍC TUCTŮ

Plata Company

Zlatá horečka na Aljašce byla jiná než ty ostatní. Kdo chtěl zlato, musel překonat Chilkootský průsmyk, přežít několik lavin, neutopit se při plavbě do Dawsonu, nezmrznout v šedesátistupňových mrazech a prokopat se několika metry sněhu, ledu a zmrzlé půdy. Pustit se do takového podniku mohou jen úplní blázni nebo ti, které sžíralo vědomí, že svému životu něco dluží. Proč by se jinak vydávali na výpravu, z níž se jim z každých dvou investovaných dolarů vrátí jeden ve zlatě? Našli se však i tací, kteří nechtěli těžit zlato ze země, ale ze svých bližních. Hrají: Dominik Migač, Eliáš Jeřábek, Štěpán Lustyk, Milan Vedral.

 

SÓLO

Radim Vizváry

Představení Sólo je to nejlepší z pantomimické tvorby Radima Vizváry. Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou. Radim Vizváry představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

 

GUNDR

Wariot Ideal

Příběh bratrství – vztahu, který je stejně jako dobývání nejvyšších vrcholů světa extrémní, nepochopitelný, čistý, nenahraditelný, bez limitu, na život a na smrt. Představení o vášni k horolezectví, vytrvalosti a pokoře, překonávání vlastních možností a nezměřitelné síle hor.  Projekt je inspirován výstupem Günthera a Reinholda Messnerových na himalájský vrchol Nanga Parbat Rupálskou stěnou a následnou smrtí mladšího z bratrů. Je to však také výpověď o síle médií, jejichž prostřednictvím Reinhold získával finance pro další expedice. Zároveň jimi byl kritizován a obviňován z bratrovy smrti. Je obtížnější přežít v extrémních podmínkách, vzdorovat mediálnímu tlaku, nebo se vyrovnat se ztrátou bratra?  Hrají: Jan Kalivoda, Vojta Švejda, Jan Dörner.

 

SYNOVIAL

Už od chlapeckého věku hraje v životě mužů zásadní roli jejich tělo. Způsob, jak ho vnímají, jaký k němu mají vztah, určuje jejich fyzickou identitu. I přes dar myšlení a řeči jsou emoce a zdraví člověka vyjadřovány skrz jeho tělo a slouží jako hlavní prostředek k sebevyjádření a interakci s okolním světem. „Synovia“ (synoviální tekutina), je viskózní tekutina produkovaná synoviem, jejímž hlavním účelem je snížit tření chrupavek v kloubu při jeho pohybu a zajistit jeho správnou funkci. Koncept, režie, hrají: Marek Zelinka a Martin Talaga.

 

Páté představení bude vybráno v průběhu sezóny podle nabídky.


Předplatné skupiny "Blues & Jazz"

5 koncertů - začátky ve 20 hodin


BEX MARSHALL

Britská bluesová zpěvačka a kytaristka zaujme jedinečným stylem své kytarové hry, ve kterém spojuje klouzavou slide techniku, blues rock, ragtime a roots music. Její hlas je kombinací vokálu staré utrápené černošky a soulového feelingu rockové hvězdy. V roce 2015 získala jednu ze tří nominací v kategorii “nejlepší sólový akustický umělec” na Evropských bluesových cenách. V roce 2013 obdržela Cenu za nejlepší britskou bluesovou zpěvačku a bluesové album roku.

 

THE FLASH!

Polská punk-jazzová kapela The Flash! hraje povedený mix punku, jazzu, rocku, noise, drum´n´bassu, free jazzu a kolektivní improvizace. Formace má ve svém repertoáru především své vlastní skladby. Flash! experimentují se soundem na pomezí akustické a elektrické hudby a jdou originální a nekonvenční cestou. Svou hudbou i obsazením (trio bez harmonického nástroje) jsou výjimeční i ve středoevropském kontextu. Seskupení skončilo druhé ve finále 38. ročníku mezinárodního soutěžního festivalu mladých jazzových hudebníků v Krakově.

 

WILL WILDE

Britský bluesrockový zpěvák a skladatel Will Wilde excelentně ovládá harmoniku a navíc hraje mimořádně dobře na sólovou kytaru. Svou hudbu vydává na prestižním německém (dnes už spíše evropském) bluesovém labelu Rock The Earth Records. V roce 2015 vyhrál „Blues Matters Award“ pro nejlepšího harmonikáře. Jeho blues lze směle označit jako drsné či syrové.

 

ARI EREV

Izraelský jazzový pianista Ari Erev klade důraz na klasickou hudbu, proto je jeho hra decentní, emotivní s místy až intimními přesahy. Netají se tím, že inspiraci hledá v tvorbě Billa Evanse, Kenny Barona a Freda Hersche. Přesto ale do svých skladeb dokáže otisknout i vlastní já v podobě výrazné lyričnosti, kterou často míchá s latinsko-americkými rytmy a izraelskou lidovou hudbou.

 

ADAM TVRDÝ TRIO

Tough3, jak si také toto jazzové trio říká, má ve svém repertoáru kromě vlastních skladeb, také písně Stinga, Beatles, filmovou hudbu Lalo Schifrina, blues a hlavně jazz.  Leader kapely, Adam Tvrdý, má za sebou spolupráci se špičkovými hudebníky jak tuzemskými, tak i světovými, kterými jsou např. Ennio Morricone, Terrence Blanchard, Vinx, a další. Velice si váží příležitosti natáčet s Ennio Morricone a ČNSO hudbu k filmu 8 hrozných (Hateful 8) od Qentina Tarantina v Londýnském studiu Abbey Road.

 


Ceny předplatného platné v sezoně 2017-2018

předplatné zahrnuje ve skupině "A" 8 představení, ve všech ostatních skupinách 5 představení

cenová
skupina
skupina
"A"
skupina
"B"
skupina
"C"
skupina
"D"
skupina
"K"
skupina
"Speciality"
skupina
"Blues&Jazz"
I. cenová skupina
1.-10. řada přízemí
1. řada balkón lóže
1 600 Kč 280 Kč 1 100 Kč 200 Kč 650 Kč
žáci, studenti a
důchodci 450 Kč
450 Kč 700 Kč
II. cenová skupina
11.-17. řada přízemí
2.-5. řada balkón
1 520 Kč 280 Kč 1 050 Kč 200 Kč
III. cenová skupina
18.-21. řada přízemí
1 440 Kč 280 Kč 1 000 Kč 200 Kč

(V případě dokoupení předplatného v průběhu sezóny se odehraná představení odpočítávají.)

ZAHÁJENÍ PŘEDPRODEJE

V pondělí 16. dubna bude zahájen předprodej vstupenek na představení FUK! (12. června od 19 hodin) a Jméno (20. června od 19 hodin).KYTIČKA PRO RODIČE

Akce DDM Kytička pro rodiče je zrušena (20. dubna od 16 hodin)THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE

V pondělí 9. dubna bude zahájen předprodej vstupenek na kapelu The Plastic People of The Universe (16. května od 20 hodin v Lidové zahradě)


Kalendář představení

<  >

Zasílání novinek


Náhodná fotografie

Podporují nás

TOS Varnsdorf

Autobusy Karlovy Vary

EU - Grand Reality

RETOS

UNIQA

Pivovar Kocour

NOVÁ SÍŤ

S radostí

Kruh přátel muzea Varnsdorf

Centrum Panorama Varnsdorf

Město Varnsdorf